Як волонтери протистоять COVID-19

  • 27 квіт. 2020 16:08
  • 785
    • Новина Як волонтери протистоять COVID-19 Ранкове місто. Кропивницький
     
    Обмеження, які запровадила держава через коронавірус, стали викликом для кожного українця. Щоб допомогти найвразливішим, у багатьох містах почали створювати антикризові штаби. Бізнес, влада і небайдужі громадяни об’єднали зусилля проти коронавірусу. Хто і кому допомагає, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.
     
    Продукти для пенсіонерів
    Пенсіонери, яких в Україні понад 11 мільйонів, – усі в групі ризику пандемії COVID-19. Держава намагається підтримати їх фінансово, однак для багатьох людей цього недостатньо. Вони потребують допомоги із доставкою продуктів і ліків або ж навіть із купівлею найнеобхіднішого. На щастя, таку підтримку зараз надають благодійні організації. Наприклад, благодійний фонд «Старенькі» турбується про тисячі самотніх пенсіонерів, які перебувають на обліку в центрах соціальної допомоги й отримують пенсію менш як 2 700 гривень. Організація працює у Києві, Дніпрі та Львові. Під час карантину фонд розширив коло підопічних, забезпечуючи продуктовими наборами тих, хто цього потребує.
     
    - Там (у продуктовому наборі, – ред.) три види круп – гречка і вівсянка макарони. Це може варіюватися: манка чи щось інше. Також сюди входять дві рибні консерви, консервована квасоля, цукор, мед, шоколадка, два види звичайного печива і одне – смачненьке, літр соняшникової олії. Такий набір коштує від 340 до 370 гривень: в залежності від того, які продукти берете, – розповіла волонтер фонду Олександра Мулькевич. 
     
     
    Водночас благодійний фонд «Життєлюб» разом із Rozetka і «Новою поштою» організував доставку «підвішених» продуктів. Кожен охочий може купити самотнім пенсіонерам продукти на 225 грн, оплативши їхню доставку. Програма працює у Києві, Дніпрі та Львові. 
     
    У Київській, Одеській, Сумській, Чернігівській, Черкаській, Львівській, Житомирській та Полтавській областях літнім людям допомагає організація Let's Help. Загалом в кожному місті з’явились ініціативи, які підтримують пенсіонерів. Їхні контакти можна дізнатись у локальних групах у соцмережах. 
     
     
    Турбота про безхатьків
    Люди, які живуть на вулиці, перед коронавірусом практично беззахисні. Вони не можуть дотримуватись правил гігієни. Більше того, через карантин їм складно знаходити підробіток і їжу. Щоб підтримати безпритульних, міжнародний благодійний фонд «Карітас» запустив музичну ініціативу #СлухайВдома. Зробити пожертву можна на сайті caritas.ua або відправивши СМС на номер 88010. 
     
    Також безхатькам, пенсіонерам та людям з інвалідністю допомагає «Спільнота Святого Егідія». Вона роздає безкоштовні обіди, а також забезпечує людей, які опинились на вулиці, милом, антисептиками, масками та антибактеріальними серветками. 
    Так само, попри карантин, годують безхатьків волонтери «Молодь за мир» і «Допоможи безпритульному». Роздачу проводять у масках і з дотриманням дистанції. Крім їжі безпритульні отримують ліки, засоби гігієни, одяг та взуття. 
     
     
    Захист військових 
    У Збройних силах зафіксовано вже 38 випадків захворювання на коронавірус. За словами командування, щоб протистояти поширенню хвороби, на передовій дезінфікують бліндажі та всю техніку, яка проїжджає через блокпости. Утім, за словами військових, часто їм бракує індивідуальних засобів захисту – масок, рукавичок та антисептиків. 
    Боротись із коронавірусом ЗСУ допомагають благодійний фонд «Повернись живим» та інші волонтери. Вони вже передали на фронт 125 експрес-тестів і тисячу наборів для ПЛР-тестування.
     
     
    - Кілька тижнів тому ми закупили захисні костюми, антисептики, рукавички, окуляри, маски та організували швидкий процес передачі усього військовим медикам, щоб вони могли вільно почувати себе, коли працюватимуть з потенційними хворими, – розповів менеджер фонду Андрій Римарук і додав, що засоби захисту отримали також ті, хто чергує на блокпостах.
     
    За словами волонтерів, їхня мета – не допустити розповсюдження коронавірусу на фронті, а для цього дуже важливо вчасно виявляти інфікованих. 
     
    Підсилення медиків
    Чи не найбільшої підтримки від держави і громадян потребують зараз працівники сфери охорони здоров’я. За даними МОЗ, станом на 27 квітня в Україні на Covid-19 захворіло 1 749 медиків. Вони не можуть піти на карантин, як решта українців, тому щодня наражаються на небезпеку. Допомогти їм можна, долучившись до однієї з благодійних ініціатив. 
     
    «Українська біржа благодійності» (ubb.org.ua) запустила програму збору коштів «Захистимо Україну від COVID-19». Організація планує закупити чотири пристрої для дослідження клітин крові і 3 тисячі захисних костюмів і масок для медиків. 
    Також кошти на захист лікарів та необхідне обладнання для лікарень збирають благодійні фонди «Твоя опора», «Центр допомоги», «ДоброДій», «Антикризовий штаб в Одеській області» та інші. Зокрема, фонд Zagoriy Foundation планує придбати 50 апаратів штучної вентиляції легенів. Детальний перелік, на що підуть гроші, можна знайти на сайтах та сторінках фондів у Facebook. 
     
    Крім того, «Львівський Кластер IT» запустив проєкт United for health, щоб закупити 100 тисяч експрес-тестів для мешканців Львова та області. У рамках проєкту було розроблено чат-бота для медичного персоналу, щоб відслідковувати результати тестування львів’ян. 
     
    Експерти зауважують, що без підтримки волонтерів та підприємців Україні було б набагато складніше долати нинішню кризу. І влада це чудово розуміє. Саме тому президент Володимир Зеленський особисто подякував благодійникам в одному зі своїх звернень: «Дякую соціально відповідальному бізнесу та нашим волонтерам, які допомагають всім, що потрібно», – наголосив він.
     
    Кожен може долучитись до благодійності, підтримавши зазначені фонди чи будь-яку іншу ініціативу. 
     
     
    ГО Центр громадського моніторингу та контролю