Яка тривалість виплати допомоги по безробіттю для осіб передпенсійного віку?

 • 18 лист. 2022 10:20
 • 440
  • Новина Яка тривалість виплати допомоги по безробіттю для осіб передпенсійного віку? Ранкове місто. Кропивницький
   
  Тривалість виплати допомоги по безробіттю встановлюється нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» https://cutt.ly/hMEQWkV (далі – Закон, зі змінами, у тому числі, що набрали чинності 29 жовтня 2022 року).
   
  Частиною 4 статті 22 Закону визначено, що для осіб передпенсійного віку (за два роки до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу, визначених частинами першою - четвертою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
   
  Під час дії воєнного стану (з 29 жовтня 2022 року) для осіб передпенсійного віку тривалість виплати допомоги по безробіттю змінилась – вона не може перевищувати 360 календарних днів (пункт 3-3 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону).
   
  Також змінився вік особи, якій може бути призначена допомога по безробіттю такої тривалості - за рік до досягнення відповідного віку.
   
  Вимоги щодо наявності страхового стажу не змінились – він має бути необхідним для призначення пенсії за віком (визначається частинами першою - четвертою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).
   
  Є питання сфери зайнятості – звертайтеся за вказаними контактами https://cutt.ly/OJ48QYR
   
  Також ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
   
  Кіровоградський обласний центр зайнятості