Якими заходами відзначили день народження видатного музиканта в Кропивницькому

 • 12 квіт. 2023 15:11
 • 640
  • Новина Якими заходами відзначили день народження видатного музиканта в Кропивницькому Ранкове місто. Кропивницький
   
  Вже багато років поспіль, день народження видатного піаніста, педагога, професора, земляка Генріха Густавовича Нейгауза відзначається  у його рідному місті. Всесвітньо відомий музикант прославив фортепіанне виконавське мистецтво на весь світ та залишив нащадкам свою неповторну фортепіанну педагогічну школу.  
   
  12 квітня 1981 року в  музичній школі №1, за ініціативи її колективу, було відкрито меморіальний музей Генріха Нейгауза, а невдовзі й музичній школі було присвоєно його ім’я. Значний вклад у створення музею внесли  колишній директор музичної школи Віктор Ревенко та викладач Елла Торговецька, яка була фактичним збирачем основних фондів музею та першим його  директором. Завдяки їхній творчій ініціативі та наполегливості у Кропивницькому є музей Г. Г. Нейгауза. 
   
   
  Тоді ж було започатковано «Тиждень музики» до участі в якому запрошувались учні Генріха Нейгауза та кращі музичні колективи міста та області. У рік столітнього ювілею видатного музиканта, у 1988 році захід перетворився у  фестиваль «Нейгаузівські музичні зустрічі». Вже багато років поспіль у творчій співпраці Кропивницького музичного фахового коледжу, Музичної школи №1 ім. Г. Г. Нейгауза, Народного меморіального музею Г.Г.Нейгауза та Кіровоградської обласної філармонії проводяться концерти видатних музикантів, конкурси-фестивалі піаністів, майстер-класи відомих педагогів, читання і екскурсії, виставки та вечори спогадів.
   
  6 квітня в концертній залі Кіровоградської обласної філармонії відбувся яскравий концерт піаніста Андрія Макаревича за участю  камерного  оркестру «Концертіно» Кіровоградської обласної філармонії, художній  керівник - заслужений діяч мистецтв України Наталія  Хилобокова.  Концерт розпочався сольним виступом Андрія Макаревича – піаніста молодого покоління, лауреата Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів, соліста  Львівського будинку органної та камерної музики, який радо відгукнувся на пропозицію директора Музичної школи №1 ім. Г. Г. Нейгауза Євгенії Малявкіної взяти участь у заходах  до 135-річчя від дня народження Генріха Нейгауза.
   
  В програмі концерту звучали твори:  Ісаака Берковича,  Миколи Колесси, Ференца Ліста,  Юрія Шевченка, Вольфганга Амадея Моцарта, Яна Сібеліуса, Едварда Елгара, Каміля Сен-Санса. Наповнена концертна зала Кіровоградської обласної філармонії вдячними слухачами, серед яких були також і учні, студенти мистецьких навчальних закладів, мешканці,  гості нашого міста та просто шанувальники музичного мистецтва, які з задоволенням дарували виконавцям щирі гучні оплески, а наприкінці заходу учасники  концерту отримали квіти від вдячних слухачів та Кропивницької  міської ради.
   
  Наступного дня, 7 квітня, в концертній залі Музичної школи №1 ім. Г. Г. Нейгауза відбувся майстер-клас  Андрія Макаревича з учнями та студентами мистецьких навчальних закладів міста - Кирилом Федосєєвим, учнем 8 класу фортепіано Музичної школи №3, викладач Іванова І.О. та Денисом Чубом, студентом 3-го курсу спеціального фортепіано Кропивницького музичного фахового коледжу, викладач Максименко М.І.  Майстер-клас відбувся на високому професійному рівні. Наприкінці заходу Євгенія Малявкіна подякувала Андрію Макаревичу та учасникам майстер-класу, побажала їм натхнення, творчих успіхів, зазначивши, що саме завдяки  Збройним Силам України, нашим Захисникам та Захисницям ми маємо  можливість працювати, навчати, спілкуватись та проводити такі творчі зустрічі.  
   
  В Народному меморіальному музеї  Г. Г. Нейгауза його завідувачка Тетяна Фурлет у ці дні  представила виставку з фондів музею  «Миттєвості життя – Генріх Нейгауз». Після завершення заходів відбулось покладання квітів до меморіальної  дошки на будинку, де народився Генріх  Нейгауз  та пам’ятної дошки  піаністу - педагогу на будівлі музичної школи. І це чудово, що Музична школа №1 ім. Г. Г. Нейгауза та Народний меморіальний музей Г. Г. Нейгауза  продовжують давні традиції та зберігають пам’ять  про видатного земляка.