Їдьмо в номери, або кому з нардепів найбільше потрібні компенсації за житло (інфографіка).

  • 2 лист. 2017 15:06
  • 1107
    • Новина Їдьмо в номери, або кому з нардепів найбільше потрібні компенсації за житло (інфографіка). Ранкове місто. Кропивницький
     
    Більше трьох мільйонів гривень. Саме таку суму витратила минулого року держава на компенсацію проживання у столиці тим депутатам, які мають житло на Київщині. При чому часто це – розкішні маєтки чи кілька квартир. Яким депутатам «найбільше» потрібна компенсація за житло, з’ясовували аналітики проекту «Декларації». 
     
    Шість квартир та два маєтки у Києві та області має мати народного депутата від фракції «БПП» Руслана Сольвара. Цей нардеп отримав річну компенсацію за оренду у 168 тисяч гривень. 
     
    Другий народний обранець, якому немає де жити у Києві, нардеп-мільйонер Євгеній Гєллєр від партії «Відродження». Він має будинок площею 1000 квадратних метрів у елітному передмісті – Козині. Компенсація його  - теж більше 150 тисяч гривень. 
     
     
    Третє місце у списку нардепів, які отримували гроші за житло, посідає Михайло Добкін від «Опоблоку», дружина якого має дві квартири у столиці. Він отримав трішки менше на оренду – 126 тисяч гривень. 
     
    Всього ж минулого року на компенсацію нардепам за оренду з держбюджету виділено 29 мільйонів гривень. Гроші отримали 187 депутатів. 
     
    Аналітики проекту “Декларації” підрахували, що 40% з цих парламентарів не задекларували отриману компенсацію. А 101 нардеп не вніс у декларацію саме орендоване житло.
    Це  - цифри 2016 року. Цього ж року компенсація на житло зросла на 41%. Якщо у 2016 вона становила 450 гривень на добу, тепер – 650 гривень.    
     
    Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна»з а матеріалами ГО «Том14» в рамках проекту «Декларації».