Керівники громад Кіровоградської області переймали досвід колег з Вінниччини

  • 25 вер. 2023 11:30
  • 1068
    • Новина Керівники громад Кіровоградської області переймали досвід колег з Вінниччини Ранкове місто. Кропивницький

    Впродовж кількох днів голови Олександрівської, Новомиргородської, Знам’янської, Дмитрівської, Гайворонської, Смолінської та Заваллівської громад вивчали кращі практики організації надання послуг у громадах Вінницької області за підтримки U-LEAD.

    У Іллінецькій громаді учасники ознайомилися з практиками організації та надання медичних послуг, функціонуванням центру первинної медико-санітарної допомоги та міської лікарні, яку громада прийняла у комунальну власність у 2021 році. Зараз у Іллінецькій міській лікарні надають медичну допомогу по 16 пакетах послуг та обслуговують ще 4 сусідніх громади по наданню невідкладної допомоги.

    Також дізналися, як у громаді навчилися перетворювати окремі види сміття на тротуарну плитку та бордюри для благоустрою.

    Немирівська громада поділилася практичним досвідом формування спроможної освітньої мережі, створення опорних шкіл та їх філій. Автономія закладів освіти, фінансова, кадрова, організаційна та академічна дає можливість кожному освітньому закладу розвиватись в обраному напрямку, педагогам максимально проявляти себе та забезпечувати високий рівень якості освіти.

    У Тульчинській громаді ознайомились місцевими програмами соціального захисту захисників і захисниць України, членів їх родин, ВПО, допомоги особам в кризових ситуаціях, а також мережею соціальних установ громади. Тут працюють, насамперед, над тим, щоб дбати про кожного мешканця громади.

    На завершення візиту голови громад відвідали музей-квартиру автора всесвітньо відомої різдвяної мелодії «Щедрик» Миколи Леонтовича і проєкт «Леонтович арт-квартал». А також завітали до палацу Потоцьких, де проходить міжнародний фестиваль оперної музики «OperaFest Tulchyn», який збирає виконавців цього жанру навіть з-за меж України.

    Підсумовуючи побачене, учасники візиту відзначили ряд цікавих для впровадження у своїх громадах практик. «Дуже вразила організація первинної медичної допомоги в Іллінецькій громаді. Для нашої громади це актуально, хотіли би впровадити такий принцип роботи у себе. А загалом побачити на місці, як це працює, і поспілкуватись набагато краще, ніж дзвонити і розпитувати. Дякую організаторам, це дуже корисно. І те, що ми побачили, ще раз доводить, що все вирішують люди, відповідальні за свою роботу», - поділилась враженнями Людмила Прач, голова Заваллівської громади.

    Наталія Стрикуль, голова Дмитрівської громади, зазначила, що для неї був дуже цікавим досвід Немирівської громади у сфері комунальних послуг та благоустрою. «Процес перетворення купи твердих відходів на плитку вартий уваги. Це захоплює і хотілося цей досвід взяти в громаду. Адже це і культура поводження із відходами, і екологічність», - зазначила вона. І додала, що їй дуже сподобалася практика освітян Немирівської громади залучати учнів до написання проєктів та програм. Завдяки чому вони беруть участь у різних обмінах, подорожують, спілкуються з однолітками з інших країн.

    «Ця поїздка – це можливість поспілкуватися з колегами, побачити кращі практики і отримати поради, як це впровадити у себе в громаді», - відзначив важливість і корисність таких візитів Олександр Безпечний, голова Олександрівської громади.

    «Керівники громад Кіровоградської області мали чудову нагоду ознайомитися з досвідом та кращими практиками їх колег з Вінницької області. Кожен міг знайти цікаві кейси для впровадження у своїй громаді. Учасники візиту радо сприйняли часткове відновлення офлайн діяльності регіональних офісів Програми «U-LEAD з Європою» та висловили побажання щодо організації подібних навчальних турів для фахівців рад», - розповів Олег Яременко, керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

    Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.