Коли можна приймати флуконазол?

 • 28 лист. 2023 14:00
 • 224
  • Новина Коли можна приймати флуконазол? Ранкове місто. Кропивницький

  Флуконазол — це синтетична речовина, що належить до протигрибкових лікарських засобів широкого спектру дії.

  Наприклад, за лінком https://liki.ua/shop/brands/futsis-11219 можна придбати таблетки чи гель Фуцис, що зроблені на основі цього препарату. Тож у яких випадках флуконазол буде корисним і для кого?

  Призначення речовини

  Зазвичай флуконазол лікує грибкові захворювання. Він здатен боротися не лише з молочницею (вагінальним грибком роду Candida), а й з іншими грибками, що уражають шкіру, слизову оболонку й нігті. Показання до вживання препарату для дорослих:

  • гострий вагінальний кандидоз (у жінок);
  • кандидозний баланіт (у чоловіків);
  • нігтьовий грибок;
  • грибок стопи та оніхомікоз, що також чутливий до дії речовини.

  Іноді флуконазол призначають в комплексній терапії для боротьби з лишаєм, стоматитом, себореєю тощо. Також використовують його, коли необхідне лікування антибіотиками у разі: гастриту, хламідіозу, гаймориту тощо. Проте в жодному разі не займайтеся самолікуванням, обов’язково зверніться за консультацією до лікаря.

  Флуконазол для вагітних

  Не бажано вживати флуконазол у період вагітності. У першому триместрі ця речовина може збільшити ризик аборту. Також речовина призводить до різних патологій у дитини, якщо вживати флуконазол у збільшених дозах. До таких відхилень розвитку плода належать: викривлення стегна, брахіцефалія тощо.

  Отож, краще вагітним жінкам відмовитися від флуконазолу. Але у складних випадках, це можна робити під наглядом лікаря, щоб підібрати оптимальну дозу, яка не зашкодить плоду.

  Особливості вживання

  Флуконазол призначають як чоловікам, так і жінкам. Дуже рідко флуконазол виписують підліткам 12–15 років, у разі неможливості іншої протигрибкової терапії. Жінкам його пропонують для лікування молочниці та гострих типів ураження вагіни грибковими бактеріями.

  Пігулки Фуцис вживають 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю води. Гель Фуцис застосовують зовнішньо на уражені грибком ділянки.

  Лікарські засоби на основі флуконазолу не належать ні до антибіотиків, ні до гормональних препаратів. Проте вони відмінно борються з грибком, що псує здоров’я та призводить до неприємних симптомів свербежа чи виділень.

  Піклуйтеся про своє самопочуття та систематично проходьте обстеження у лікаря.