Колишній військовий став охоронцем на підприємстві з виробництва електроенергії
Після закінчення загальноосвітньої школи нині тридцятип’ятирічний мешканець міста Благовіщенського Андрій Довгань обрав для себе економічну освіту, для здобуття якої вступив до Гайворонського політехнічного коледжу. Проте, під час навчання на другому курсі, юнак вирішив покинути навчання та шукати роботу. Серед шляхів зайнятості юнак обрав для себе підписання контракту на військову службу у Збройних Силах України.
Пройшовши відповідну військову підготовку, Андрій був зарахований до 59-тої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. У її складі упродовж трьох років проходив військову службу на посаді командира зенітної установки, а згодом заступника командира зводу і старшини свого підрозділу. Два роки виконував бойові завдання у зоні проведення операції об’єднаних сил.
- Військові будні спонукали мене зрозуміти цінність мирного життя та ставлення до нього. Неодноразово я аналізував свою життєву стежину, і зрозумів, що зробив помилку, коли покинув навчання в коледжі. Ще тоді виникла думка, під час запланованої відпустки, відновитися у навчанні. Тож так і зробив. Навчання закінчив ще під час проходження служби, – згадує Андрій Васильович.
Після звільнення у зв'язку із завершенням дії контракту військовий повернувся додому, де, у першу чергу, взявся за пошуки роботи. Звісно, досвід безробіття для Андрія був новим, тому чоловік трішки розгубився. «Я звик завжди розраховувати тільки на власні сили. Аж тут проблема – самостійні пошуки роботи, і вони були марними», – згадує колишній військовий.
По допомогу у вирішенні питання власної зайнятості Андрій звернувся до Благовіщенської районної філії обласного центру зайнятості. Разом з фахівцями районної філії вивчалися різні варіанти працевлаштування. Але підходящої роботи, на момент звернення, не було. Та чоловік не опускав руки і продовжував шукати роботу, у т.ч. й за межами населеного пункту, у якому він проживав.
Згодом ТОВ «ДНІПРО ЕСТЕЙЛ СІКЮРІТІ», що спеціалізується на виробництві альтернативної електричної енергії шляхом застосування сонячних батарей, надало до служби зайнятості інформацію про потребу у працівниках. Андрія зацікавила вакансія охоронника, тож безробітному було запропоновано пройти співбесіду з роботодавцем, на що він погодився. Деякі сумніви щодо працевлаштування у чоловіка все ж виникали. Але вони остаточно розвіялись після зустрічі з роботодавцем, організованої фахівцями районної філії, безпосередньо на базі товариства.
Військовослужбовець зарекомендував себе як відповідальний, спостережливий та добросовісний працівник і, як результат, – отримав місце роботи. Тепер він має змогу не лише отримувати стабільний дохід для своєї родини та бути затребуваним працівником, але й бути впевненим у тому, шо він приносить користь іншим, забезпечує охорону співробітників, а також власності роботодавця.
Тетяна Драчук,
заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг
Благовіщенської районної філії
обласного центру зайнятості