Команди «екстренки» підсилюють медзаклади на деокупованих територіях

 • 7 серп. 2023 15:30
 • 214
  • Новина Команди «екстренки» підсилюють медзаклади на деокупованих територіях Ранкове місто. Кропивницький

  Наразі до такого підсилення долучився 141 фахівець із західних та центральних регіонів України.

  Спеціалісти екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відряджаються до лікарень у звільнених населених пунктах Херсонської і Миколаївської областей. Це дозволило покращити якість та ефективність надання медичної допомоги на місцях, а також знизити навантаження на місцевих лікарів.

  Наразі до такого підсилення долучився 141 фахівець із західних та центральних регіонів України. Зараз у відрядженні перебувають 47 спеціалістів (з них 33 – лікарі, 14 – медичні сестри та фельдшери).

  До відряджень медичні фахівці можуть бути залучені на будь-який зручний для них термін, але, відповідно до наказу МОЗ №1597 від 9 вересня 2022 року , – не більше ніж на 30 календарних днів. Зазвичай тривалість становить від двох тижнів до місяця.

  Відрядження відбуваються завдяки щоденній співпраці команд МОЗ України, Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», Херсонського та Миколаївського обласних департаментів охорони здоров’я, центрів контролю та профілактики хвороб.

  Також фінансову підтримку здійснює Всесвітня організація охорони здоров’я – вона передбачає фінансову винагороду фахівцям, які зголосилися на підсилення прифронтових лікарень. Загалом підсилення потрібне 29 лікарням, де є кадровий дефіцит на фахівців 42 медичних спеціальностей: лікарів, лаборантів, медсестер, фельдшерів.

  Серед найзатребуваніших напрямів – надання медичної допомоги у разі поранень та травм, інфекційних та хронічних хвороб. Крім того, є необхідність медичного супроводу вагітних, дітей та потреба у психологічній підтримці.

  Міністерство охорони здоров'я України