Команди «екстренки» підсилюють медзаклади на деокупованих територіях
Наразі до такого підсилення долучився 141 фахівець із західних та центральних регіонів України.
Спеціалісти екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відряджаються до лікарень у звільнених населених пунктах Херсонської і Миколаївської областей. Це дозволило покращити якість та ефективність надання медичної допомоги на місцях, а також знизити навантаження на місцевих лікарів.
Наразі до такого підсилення долучився 141 фахівець із західних та центральних регіонів України. Зараз у відрядженні перебувають 47 спеціалістів (з них 33 – лікарі, 14 – медичні сестри та фельдшери).
До відряджень медичні фахівці можуть бути залучені на будь-який зручний для них термін, але, відповідно до наказу МОЗ №1597 від 9 вересня 2022 року , – не більше ніж на 30 календарних днів. Зазвичай тривалість становить від двох тижнів до місяця.
Відрядження відбуваються завдяки щоденній співпраці команд МОЗ України, Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», Херсонського та Миколаївського обласних департаментів охорони здоров’я, центрів контролю та профілактики хвороб.
Також фінансову підтримку здійснює Всесвітня організація охорони здоров’я – вона передбачає фінансову винагороду фахівцям, які зголосилися на підсилення прифронтових лікарень. Загалом підсилення потрібне 29 лікарням, де є кадровий дефіцит на фахівців 42 медичних спеціальностей: лікарів, лаборантів, медсестер, фельдшерів.
Серед найзатребуваніших напрямів – надання медичної допомоги у разі поранень та травм, інфекційних та хронічних хвороб. Крім того, є необхідність медичного супроводу вагітних, дітей та потреба у психологічній підтримці.
Міністерство охорони здоров'я України