Кому вручили премію В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу?

  • 23 груд. 2019 18:05
  • 729
    • Новина Кому вручили премію В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Відбулось вручення премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики
     
    20 грудня перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак вручив диплом лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики Андрію Топачевському за книгу «Одним життям. Публіцистика доби Незалежності», що вийшла у видавництві «Веселка» у 2018 році.
     
    У церемонії вручення премії взяли участь син В’ячеслава Чорновола - Тарас і сестра Валентина Максимівна Чорновіл, лауреати премії минулих років Леонід Мужук, Сергій Шевченко, Євген Букет, колектив видавництва «Веселка», представники громадськості.
     
    Захід відбувся в Музеї шістдесятництва, у складі якого перебуває Кабінет-музей В’ячеслава Чорновола. Саме у приміщенні, де зараз перебуває музей, раніше розташовувався Народний рух України.
     
    - Це дуже символічно, що вручення премії відбувається саме в цьому музеї, адже уявити собі національно-визвольний рух шістдесятників і дисидентів без постаті Чорновола просто неможливо, - зазначив Богдан Червак. Також він зауважив, що члени комітету з присудження премії були цього року одностайні у своєму рішенні.
     
    У книзі Андрія Топачевського представлено публіцистичні твори останніх тридцяти років, роздуми про Тараса Шевченка, Михайла Грушевського, Олександра Довженка та інших видатних діячів науки, культури, мистецтва України ХІХ-ХХІ століть. На думку членів Комітету з присудження премії, це та публіцистика, яка з роками не втрачає своєї актуальності, сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців.
     
    - Щороку ми пересвідчуємося у високому професійному рівні представлених творів, які висвітлюють питання, що хвилюють українське суспільство, - наголосив Богдан Червак. – Але найголовніше – ці роботи відповідають високим критеріям премії імені справжнього українця, патріота і блискучого публіциста В’ячеслава Чорновола».
     
    - Сьогодні дуже важливо зберегти премію і її дух, який спирається на українську історичну тяглість, - наголосив у свою чергу Тарас Чорновіл.
     
    Андрій Топачевський подарував примірники своєї книги членам родини В’ячеслава Чорновола та Музею шістдесятництва. Він зауважив, що один із розділів книги присвячено українським дисидентам, активним учасникам соціально-політичного руху 60-их років минулого століття. Також у фонди Музею шістдесятництва передали свої книги лауреати премії імені В. Чорновола попередніх років Сергій Шевченко та Євген Букет.
     
    Цього року комітет з присудження премії імені В’ячеслава Чорновола вирішив відзначити грамотою Держкомтелерадіо за активну громадянську позицію, збереження історичної пам’яті народу, внесок у справу розбудови української держави колектив авторів публіцистичного фільму «Вірю. Чекаю. Молюся» студії «12-й кадр» (м. Дніпро) у складі Катерини Стрельченко, Георгія Давиденка, Дмитра Панкова. Цей фільм – свідчення учасників бойових дій на Донбасі, колишніх військових полонених, їхніх рідних, сімей загиблих та зниклих безвісти. Про величезну роль такої документалістики у боротьбі з російською пропагандою говорили учасники зібрання.
     
    Вітаючи переможців, В. М. Чорновіл зазначила, що чекає наукового дослідження публіцистична і літературознавча спадщина В’ячеслава Чорновола. Валентина Максимівна розповіла присутнім про роботу брата в багатотиражці на будові в Маріуполі та київській газеті «Молода гвардія», про особливості журналістики в умовах відсутності свободи слова.
     
    Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року.
     
    Фото з сайту УКРІНФОРМ