Користувачі чат-боту «СтопНаркотик» допомогли заблокувати дві «наркокрамниці» у Криму
Користувачі чат-боту для месенджеру Telegram «СтопНаркотик» (https://t.me/stopdrugsbot) допомогли заблокувати 2 адреси «наркокрамниць», що використовувалися зловмисниками для незаконного розповсюдження наркотиків на тимчасово окупованій території Криму.
За даними експертів, переважна більшість наркотиків в Україні незаконно збувається зловмисниками з використанням мережі Інтернет, при цьому найчастіше для цього використовують месенджер Telegram.
Одним із методів протидії незаконному розповсюдженню наркотиків є блокування адрес у Telegram, що використовують зловмисники для організації роботи незаконних «наркокрамниць».
На жаль, купують наркотики не тільки на території України, але й на території тимчасово окупованого півострову Крим.
З метою консолідації зусиль небайдужих громадян представники факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ розробили чат-бот для месенджера Telegram «СтопНаркотик» (https://t.me/stopdrugsbot).
Чат-бот «СтопНаркотик» має можливість:
1) отримувати від небайдужих громадян:
– фотографії «графіті» (написи) з «наркоадресами» із зазначенням GPS-координат або фізичних адрес, де вони були виявлені;
– адреси в месенджері Telegram та вебсайтів з продажу наркотиків;
– адреси точок продажу наркотиків в населених пунктах.
2) залучати громадян до:
– блокування адрес у месенджері Telegram шляхом надсилання скарг до адміністрації месенджеру з відомостями про адреси, за допомогою яких здійснюється незаконне розповсюдження наркотиків;
– деактивації (зафарбовування) «графіті» (написів) з «наркоадресами».
З моменту презентації чат-боту з ним ознайомились понад 19,7 тисяч користувачів Telegram, з яких 4,7 тисячі користувачів виявили бажання регулярно допомагати блокувати адреси наркокрамниць.
За час роботи чат-боту користувачі надіслали на перевірку: 6982 зображень; 9484 адрес у Telegram; 1091 посилань на вебсайти.
Наразі за допомогою громадян було заблоковано 322 адреси у Telegram, що використовувалися зловмисниками для незаконного розповсюдження наркотиків, у тому числі адреси «наркокраминь», що працювали на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей (7 «наркоадрес») та Криму (2 «наркоадреси»).