Кропивничан закликають продовжити вакцинуватися від COVID-19

 • 8 серп. 2023 08:30
 • 129
  • Новина Кропивничан закликають продовжити вакцинуватися від COVID-19 Ранкове місто. Кропивницький

  У Кіровоградському обласному центрі контролю та профілактики хвороб надають роз'яснення щодо поточної ситуації із коронавірусною хворобою.

  01 липня в Україні завершилася дія карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

  Раніше заяву про те, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я. Водночас важливо пам’ятати, що COVID-19 нікуди не зникає, а SARS-CoV-2 циркулюватиме надалі. Проте хвороба перейшла до групи сезонних захворювань, як грип.

  Отже, скасування карантину не скасовує вакцинацію – вона залишається єдиним способом запобігти тяжкому перебігу захворювання, ускладнень і смерті. В Україні щеплення проти COVID-19 залишаються рекомендованими і безоплатними. Країна забезпечена вакциною в межах програми COVAX на 2024 рік.

  Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. Вона є рекомендованою, проте не обов’язковою. Згідно з позиціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), в Україні пацієнти можуть отримати передусім базовий курс вакцинації (дві дози для дводозних вакцин та одна доза для однодозної Jcovden (раніше Janssen). Для відновлення імунного захисту проти COVID-19 організму рекомендовано отримання ревакцинальних (бустерних) доз.

  Станом на зараз, це може бути 2 курси ревакцинації. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 НТГЕІ розгляне на своєму найближчому засіданні.

  Джерело: Кіровоградська міська рада