Кропивничани, будьте обережними під час жнив
Жнива – найвідповідальніша пора у роботі хліборобів. Земля сторицею повертає трударям їхню працю, турботу і любов, які вони вкладали в неї впродовж цілого року. Тому так важливо зберегти все зібране, не втратити жодної зернини.
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! Будьте максимально обережними біля хлібних масивів, дотримуйтеся необхідних протипожежних заходів під час збирання врожаю. Не паліть, не розводьте багать. Проїжджаючи повз лани, не кидайте сірників, недопалків, не допускайте можливості попадання випадкової іскри від двигуна чи вихлопної труби на жнивну ниву.
Зверніть увагу, що великої шкоди завдає також спалювання стерні та пожнивних залишків, за яке, до речі, існує адміністративна та кримінальна відповідальність. Відповідно до п. 8.1.15 Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затверджених наказом МНС України від 04.12.2006 №730/770, у період збирання врожаю забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях. За скоєння даного правопорушення передбачена відповідальність ст. 175 та 188-8 КУпАП - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 0,5 (8,5 грн.) до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 грн.) і на посадових осіб - від двох (34 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративну відповідальність випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти (170 грн.) до двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти (850 грн.) до сімдесяти (1190 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до сорока (680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти (1190 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот (5100 грн.) до п'ятисот (8500 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Повідомляє прес-служба У ДСНС в області.