Кропивничани, навчайте дітей, як діяти у випадку виникнення пожежі!

 • 15 бер. 2018 09:05
 • 785
  • Новина Кропивничани, навчайте дітей, як діяти у випадку виникнення пожежі! Ранкове місто. Кропивницький
  Служба порятунку закликає: навчайте дітей, як діяти у випадку виникнення пожежі. про це повідомляє прес-служба У ДСНС в області.
   
  Адже, як свідчить практика, вони є найвразливішими. Зазвичай малеча ховається від вогню в туалетах, під ліжками, в шафах та по кутках. Тому дуже важливо провести з ними базовий курс пожежної безпеки, щоб діти могли захистити себе. Поясніть, що полум’я дуже швидко поширюється, і більшість смертей трапляється не через опіки, а через отруєння димом і продуктами горіння.
   
  Діти повинні знати, що:
  під час евакуації потрібно закривати ніс та рот вологою серветкою чи краєм вологого одягу;
  пересуватися слід повзком, бо полум’я та гаряче повітря піднімаються вгору;
  не можна торкатися гарячих металевих ручок дверей; якщо двері також гарячі чи не відчиняються, слід пошукати інший вихід;
  у жодному разі під час пожежі не можна користуватися ліфтом;
  під час евакуації не можна зупинятися, щоб врятувати, скажімо, тваринку тощо;
  не слід повертатися в охоплений вогнем будинок;
  якщо зайнявся одяг, треба зняти його або впасти на підлогу й перекочуватися, поки полум’я не згасне.
   
  Для дітей влаштовують заняття з пожежної безпеки у школі, для дорослих – на роботі. То чому ж не вивчати правила пожежної безпеки також і вдома? Пожежа, як правило, породжує паніку. Отож не зайвим буде відпрацювати кілька сценаріїв, аби у разі лиха діяти рішуче, без зволікань і зайвої метушні, а головне – правильно. Батьки повинні спілкуватися з дітьми до того, як станеться лихо. Потрібно показати можливі евакуаційні виходи з усіх кімнат у вашій оселі. Позначте місце, куди кожен член родини повинен дістатися після евакуації.
   
  Час від часу тестуйте ваш план: у процесі гри після сигналу тривоги потренуйтесь евакуюватись з будівлі. Простежте, щоб кожен зміг залишити оселю за 3 хвилини – саме стільки часу потрібно, щоб вогонь поширився на весь будинок.
   
  Бути обізнаними з правилами поведінки у разі виникнення пожежі – найліпший спосіб урятувати свою родину. Тож не вагайтеся, починайте вчитися самі й вчити дітей!