Кропивничани, обігрівайте оселю безпечно!
У холодну пору року зростає кількість пожеж через порушення правил безпеки під час експлуатації електричних обігрівачів, печей, котлів, камінів. У цей час збільшується і кількість загиблих під час пожеж людей.
Якщо плануєте додатково опалювати оселю за допомогою електрообігрівача, запам’ятайте декілька правил. Електрообігрівач слід обирати тільки заводського виготовлення. Дуже небезпечно використовувати саморобні прилади з відкритим нагрівальним елементом. Слідкуйте, щоб електромережа не була перевантаженою. Не розташовуйте нагрівальні прилади близько до легкозаймистих речей та меблів, не використовуйте їх для сушіння білизни.
Погана якість обігрівача може призвести до замикання електропроводки і виникнення пожежі.
Серйозну небезпеку взимку представляють собою печі й грубки. Користуючись пічним опаленням, слід дотримуватися простих правил:
на горищах усі труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути заштукатурені та побілені, щоб можна було чітко побачити тріщини та пошкодження, які можуть з’явитися в процесі експлуатації;
відстань від опалювальних приладів до речей має бути більшою за 0,7 м, а від топкових отворів – 1,25 м;
попіл та шлак видаляють із топки, заливають водою і виносять у спеціально відведені для цього місця (не ближче 30 м до будівель).
Небезпечно:
- використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
- залишати без нагляду печі, що топляться, або доручати наглядати за ними дітям;
- сушити та складати на печах одяг, дрова, легзаймисті матеріали та предмети;
- користуватися печами, в яких є тріщини;
- топити печі з відкритими дверцятами;
- допускати перегартовування печі;
- закривати піддувало печі, коли є жар або коли горить вугілля. Це може призвести до отруєння чадним газом;
- кріпити на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо.
Перед початком опалювального сезону та впродовж нього слід чистити від накопиченої сажі димоходи та печі. Так, опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці; печі та осередки вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці; кухонні плити та кип’ятильники – щомісяця. Ці вимоги пов’язані, насамперед, зі здатністю сажі (вуглецю) самозайматись.
Прес-служба У ДСНС в області