Кропивничани просять Президента повернути місту історичну назву (ФОТО)

 • 13 груд. 2016 11:01
 • 865
  • Новина Кропивничани просять Президента повернути місту історичну назву (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький

  Минулого понеділка прихильники назви Єлисаветград провели загальноміські громадянські збори «За повернення історичної назви на честь Святої Єлисавети».

  На зібранні, що відбулося  у Будинку культури “Радій”, близько півтисячі прихильників історичної назви, що були присутні на зборах, прийняли відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка, депутатів Верховної Ради, міського голови Андрія Райковича, депутатів міської та обласної рад з вимогами втілити механізми, які дозволять повернути місту ту назву, яку на загальноміському опитуванні 25 жовтня минулого року підтримала більшість кіровоградців – майже 77%. Зокрема у частині звернення до Петра Порошенка єлисаветградці просять його внести на розгляд Верховної Ради України закон щодо реалізації жителями міста Кіровограда права на участь у референдумі щодо перейменування міста або врегулювати на законодавчому рівні інший спосіб права громади на висловлення своєї думки шляхом безпосередньої демократії”, - йдеться у зверненні.

  До міського голови Кіровограда Андрія Райковича та депутатів міськради учасники зборів звернулися з пропозицією визначити 2017 рік – роком Фортеці Святої Єлисавети.

  Крім того, на заході оголосили про створення Народного Руху “За Єлисаветград!”, до якого уже зголосилося увійти  понад 100 громадських організацій.

  Нагадаємо, що у Вищому адміністративному суді України триває судовий процес, у якому жителі обласного центру вимагають скасувати рішення Верховної Ради перейменувати Кіровоград на Кропивницький.