Кропивничанин скаржиться на катування міліцією у Черкасах

 • 11 січ. 2017 16:44
 • 807
  • Новина Кропивничанин скаржиться на катування міліцією у Черкасах Ранкове місто. Кропивницький
   
  Мешканець Кропивницького, Олександр Старухін, стверджує, що у 2014 році міліціонери з Черкаської області катували його. На підтвердження має результати  судмедекспертиз, проте скаржиться, що у Черкасах не хочуть розслідувати його катування міліцією.
   
  Нагадаємо, Олександр Старухін потрапив до черкаського райвідділку міліції у 2014 році. У Черкаси кропивничанин поїхав купувати машину, однак, як запевняє, став жертвою шахраїв. Відповідальність за крадіжку машини співробітники міліції змушували силою чоловіка взяти на себе: із застосуванням електрошокерів, наручників, металевих ланцюгів та побоїв. Про це він написав заяву до правоохороних органів. Справу закрили у 2015, проте він не припинив боротьби.
   
  У постанові про закриття кримінального провадження від 30 липня 2015 року слідчий прокуратури Ігор Слюсар зазначив, що у ході досудового розслідування  "не здобуто об'єктивних, фактичних та достатніх доказів, які вказували б на вчинення кримінального правопорушення службовими особами Придніпровському РВ".  Слідчий також говорить, що факт насильства, про який заявляє Старухін, спростовується зібраними у провадженні матеріалами.
   
  Про те, що наш земляк міг отримати травми не обов'язково при "спілкуванні" з міліціянтами, свідчить висновок експертів Комунальної установи  "Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи". Точніше, один із висновків експертизи. Перше заключення показало, що переломи, забої та синці Старухін  міг отримати під час спілкування зі співробітниками райвідділку. Однак у новопризначеного слідчого в особливо важливих справах СВ прокуратури Черкаської області  Ігоря Слюсара виникла низка уточнюючих запитань до експертів. У результаті експерти змінили свій висновок і заявили, що травми Олександр Старухін міг отримати і при  ДТП та відправили на повторне обстеження.
  Тоді медексперт з Кропивницького (раніше Кіровоград), зробив заключення, що, найбільш вірогідно, утворення тілесних ушкоджень у вигляді переломів ребер, під час  перебування у відділі міліції (Придніпровський РВ), а не під час дорожньо-транспортної пригоди, про що свідчать записи в наданій медичній документації КЗ "Третя Черкаська міська лікарня ШМД", так як під час первинного огляду (18.02.2014 року) даних за переломи ребер не зазначається, первинний запис за переломи ребер від 21.02.2014 року.
  Адвокат Старухіна Юрій Усатенко говорить, новопризначений слідчий Ігор Слюсар задавав уточнюючі запитання з метою отримати причину для закриття справи. Після того Олександр Старухін звернувся до суду зі скаргою на постанову про закриття кримінального провадження щодо його побиття у черкаському райвіділку. Згодом справу поновили.
  Але вже у 2016 захисник Старухіна звернувся зі скаргою до прокурора Черкащини.
  «Працівники прокуратури Черкаської області всіляко намагаються приховати факт, що Старухін О.І. піддавався побиттю, жорстоким тортурам і катуванню в приміщенні  вищевказаного райвідділу, з застосуванням до нього електрошокера, а саме 4-рьох одночасно, в різні частини тіла. Цей факт підтверджений проведеною судово-медичною експертизою по зверненню адвоката Усатенка Ю.Ю. в м. Кіровограді. Старухіну О.І. було зроблено дослідження спеціалістом–експертом Устіловською В.Г., він був досліджений за допомогою ультра - фіолетового світла «спеціального пристрою»,оскільки рубці від електрошокера залишаються на все життя, факт катування електрострумом – повністю підтверджений експертизою. Для підтвердження цього факту треба направити Старухіна О.І. для дослідження разом з матеріалами.
  Але, процесуальний прокурор Якушина О.В. направляючи документи вже на п’яту експертизу навмисне не направляє Старухіна О.І. на судово-медичку експертизу, щоб якось приховати факт катування електрострумом, хоча Старухін О.І. давав особисту згоду, щоб його направили і дослідили експерти любої судово-медичної установи світу.
  Заступник обласного прокурора начальник слідства Ковтун Ю.С. навмисне поміняв за цей час, майже три роки, вже 5-6 слідчих обласної прокуратури, щоб ввести слідство в оману, так як нові слідчі не володіли справою належним чином. Таким чином Ковтун вступив в злочинну змову з псевдо-міліціянтами Придніпровського райвідділу міліції в.о. Начальника Петраківським А.А., Красюком Л. і Приходьком Б. та іншими катами в пагонах.»- йдеться у скарзі.
  «Гречка» і надалі слідкуватиме за перебігом справи.
  Повідомляє сайт  http:// gre4ka.info