Кропивницькі депутати вирішують долю Завадівського сміттєзвалища

  • 12 жовт. 2016 16:39
  • 911
    • Новина Кропивницькі депутати вирішують долю Завадівського сміттєзвалища Ранкове місто. Кропивницький

     

    12 жовтня відбувся міжсесійний збір депутатів у рамках Дня депутатів, який присвячений проблемам Завадівського сміттєзвалища, повідомляє кореспондент Трибуни зі сесійної зали. 
    Зі слів директора ТОВ "КАТП - 1128" Тетяни Мартовіцької,сміттєзвалище було створене у 1953 році та займає 18 Га. Наразі ця територія заповнена на 80%, а саме 3,8 млн. тонн. За добу прохідна можливість звалища складає 50 до 180 тонн відходів на добу. 
    "Ми хочемо реалізувати програму, яка дозволить збільшити строк експлуатації сміттєзвалища" - заявила Тетяна Мартовіцька. Зокрема підприємство до 2020 року планує провести рекультивацію сміття зі сторони мікрорайонів Завадівки та Кущівки, щоб збільшити санітарну зону до 1 км. Наразі, за словами директора ТОВ "КАТП - 1128", санітарна зона сміттєзвалища складає 500 мдля жителів Завадівки. До того ж планують висадити зелені насадження зі сторони житлових зон, що скоріш за все зменшить сморід для населення. 
    Також планують ввести практику брикетування сміття, це дозволить зменшити площу розміщення. Роблять тестові метані свердловини, щоб знизити пожежний рівень звалища. Для покращення роботи працює сортувальна лінія, яку у подальшому будуть удосконалювати.
    Присутні жителі Завадівки говорять про невитримування санітарного зони та жахливий сморід вночі. На що директор запевнила, що на звалищі вона знаходиться постійно і впевнена: "там 500 метрів, а не 300". Сморід йде не лише від сміттєзвалища, за словами Тетяни Мартовіцької,  це промислова зона, недалеко від неї знаходяться очисні споруди водоканалу. 
    Депутат міської ради Сергій Бойко згадав про нещодавній колапс з прибиранням сміття через виведення з ладу 4-х з 5-ти машин та прохання підвищити тарифи на вивіз сміття. 
    "Тарифи на захоронення не підвищувалися з 2008 року, коли податки складали близько 300 тис. грн. Вже у 2015 році податки складали 2,5 млн. грн.У 2016 році підприємство повинно виплатити 2,9 млн. грн. податків, хоча рік ще не завершився. Ми впали у податкову яму, але продовжуємо виплати".