Кропивницькі музейники обмінювались досвідом з київськими колегами

  • 25 жовт. 2017 09:31
  • 1530
    • Новина Кропивницькі музейники обмінювались досвідом з київськими колегами Ранкове місто. Кропивницький
     
    20 жовтня у у відділі обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулася презентація проблемного навчання на тему: «Актуальні питання збереження та популяризації музейних колекцій», яке проходило з 9 по 13 жовтня 2017 року у Центрі неперервної культурно – мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури України (м. Київ), і одним з учасників якого стала головний зберігач фондів Кіровоградського обласного художнього музею Валентина Ноженко. Про це на ФБ пише Валентина Ноженко, науковий співробітник Кіровоградського художнього музею.
     
    В рамках презентації вищезазначеного навчання Валентина Григорівна поділилась не тільки професійною інформацією, а й власними враженнями від перебування в Києві, зробивши акцент на найбільш актуальних на сьогодні виступах, серед яких були виступи-презентації представника Міністерства культури України Лесі Клименко, Генерального директора Національного художнього музею України Юлії Литвинець та науковців Національного науково-дослідного реставраційного центру України Олени Комаренко і Тетяни Митківської. Під час навчання наукові співробітники відділу фондів Національного музею народної архітектури та побуту України (Пирогово) знайомили музейну спільноту з можливостями та досвідом роботи збереження та експонування музейних предметів. Під час доповідей відбувалося жваве спілкування колег, які із задоволенням ділилися своїм власним досвідом та обговорювали болюче питання щодо форм збереження експонатів в умовах суворого сьогодення.
     
     
    За запрошенням Національного науково-дослідного реставраційного центру України було взято участь у відкритті виставки до Дня українського козацтва і Дня захисника України у Музеї історії Києва (м. Київ) «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!», яка презентувала досягнення художників-реставраторів та наукових співробітників ННДРЦУ у реставрації музейних предметів козацької доби з більш, ніж 30 музеїв України: ікони і скульптуру, зброю і військові обладунки, предмети побуту і церковне начиння, документи та образотворчі твори.
     
    Приємно відзначати, що гордістю даної виставки став унікальний експонат з Кіровоградського обласного художнього музею – Козацький прапор ІІ пол. 18 століття, який прикрасив афішу даного заходу (реставратор А.А. Ачкасова). Радо вітаємо наших друзів з цікавою подією на музейних теренах України.
     
     
    Для музейника спілкування з художниками завжди особлива подія. А зустрічі з членом Національної спілки художників України, заслуженим художником України І.Я.Пилипенко, членами НСХУ В.О. Каверіним, Г.І. Городнічовою були творчими і особливо плідними, внаслідок чого фондове зібрання нашого музею поповнилося цікавими каталогами, афішами, листівками.
    Неочікуваною була зустріч з нашим земляком, заслуженим працівником народної освіти України О.Д. Брайченком. До збірки музею він передав свою книгу «Сині Води в усній народній та художній творчості» з дарчим підписом.
    Навчання в Академії вкотре продемонструвало необхідність систематичного спілкування з колегами з різних регіонів, що тільки сприяє інформаційному та професійному взаємозбагаченню та спонукає до нових творчих звершень.
     
    Нагадаємо: Кропивничани відвідали музей у Пироговому