Кропивницькі націоналісти вшанували полеглих під час Революції Гідності
22 лютого у Будинку профспілок міста Кропивницького пройшов захід вшанування Героїв Майдану, організований Кропивницькою міською організацією ВО «Свобода».
До участі в заході були запрошені прихильники націоналістичного об’єднання, ветерани новітньої російсько-української війни, активісти Майдану, громадські діячі тощо. Всі присутні мали змогу поділитися спогадами про буремні місяці протистоянь взимку 2013-2014 року, обмінятися власними міркуваннями і просто побути в колі однодумців.
Зокрема, до спілкування про події зими 2013-2014 років були запрошені дружина полеглого у сучасній війні з Росією свободівця Володимира Степанка Олена Валентинівна, голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Олександр Ратушняк, кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко та учасник обох Майданів, ветеран російсько-української війни Микола Бердник. На заклик долучитися до заходу відгукнулася і культуролог, режисерка з Кропивницького Людмила Борисенко.
Захід розпочали з хвилини мовчання на честь полеглих Героїв України. Голова Кропивницької міської організації ВО «Свобода» Сергій Капітонов наголосив, що в ході вечора немає жодних обмежень щодо виступів, і тому кожен має змогу ділитися своїми спогадами та міркуваннями. Тож, своє слово про Революцію Гідності сказали не лише партійці, але й всі запрошені гості.
Першим до виступу був запрошений Микола Бердник, який розповів про свою участь в Революції Гідності та подальше рішення долучитися до українського війська. Він наголосив, що гідний та сповнений жаги до гідного життя в Україні чоловік того часу не міг обрати іншого шляху, окрім боротьби.
Своєю чергою, кропивницький просвітянин Олександр Ратушняк поділився спогадами про зародження революційного Майдану в Кропивницькому, з подальшими поїздками на Київ та арештами активістів.
«Я бачив протести в Мінську у 2010 році. Бачив у Москві на Болотній. Але їх суспільство якось змогло ковтнути. Українці не ковтнули. Яка була моя радість, коли вранці після побиття студентів я прийшов на центральний майдан міста, і побачив велику кількість так само обурених діями влади людей! Ми оперативно зібралися і виїхали до Києва. Вже одразу по приїзді в Київ повіяло вольницею, характерництвом українського духу», - пригадав Олександр Ратушняк.
Він, як і всі інші, наголосив на тому, що, вигнавши з країни Януковича, українці таки не досягли абсолютної перемоги і мають продовжувати борню. Погодився з такою думкою і кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко.
«За що стояв Майдан? – Майдан стояв за справжню, незалежну Україну. Майдан стояв, щоб Україна була демократичною незалежною державою, але вона не стала такою. Ми стояли, щоб Україна стала правовою державою, але Україна нею ще не стала. Ми пройшли лише перший етап революції», - підкреслив Юрій Митрофаненко.
Сергій Капітонов, звертаючись до присутніх у залі, наголосив, головною перемогою Революції Гідності стало те, що люди повірили в себе і свою здатність впливати на державницькі процеси.
«У великої кількості людей зникли сумніви у своїй спроможності щось міняти. Все більше і більше людей переконуються, що саме від них залежить майбутнє України. Це головна перемога Майдану», - підкреслив Сергій Капітонов.
Олена Степанок, дружина полеглого націоналіста Володимира Степанка, у своєму виступі поділилася спогадами про той період, коли їй доводилося чекати чоловіка з Майдану. Щодо сучасності, то пані Олена переконана, що найактивніше зараз варто боротися з людською байдужістю.
Згодом учасники мали змогу послухати патріотичну поезію у виконанні Людмили Борисенко та свободівки Олени Яцун. На завершення з лекційно-аналітичним матеріалом виступив голова ВГО «Сокіл» Кропивниччини Геннадій Маламен. Загалом, вечір видався дружнім і теплим. На завершення, вже традиційно, учасники виконали державний славень.
Нагадаємо: Відтепер обласну організацію ВО "Свобода" очолює Андрій Міщенко