Кропивницькі родини можуть стати патронатними

  • 21 черв. 2017 16:33
  • 1376
    • Новина Кропивницькі родини можуть стати патронатними Ранкове місто. Кропивницький
     
    Патронатна сім’я — новітня форма сімейного виховання в Україні
     
    Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їхнє життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.
     
    Хто може стати патронатним вихователем?- Відповідно до проекту положення про патронат, це повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування.
    Окрім названих вимог кандидат у патронатні вихователі повинен мати відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей.
    Кандидат в патронатні вихователі має пройти спеціальне навчання та за результатами отримати рекомендацію.
     
    Основні завдання патронатних вихователів:
    • забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
    • соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
    • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини;
    • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
     
    Цілі патронатних вихователів:
    • створення безпечного середовища для дитини;
    • попередження потрапляння дитини до інтернатних закладів;
    • задоволення базових потреб дитини в сімейних умовах;
    • забезпечення прав дитини;
    • виховання та розвиток дитини.
     
    Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?- До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші від 14 років, влаштовуються за їхньої власної згоди та згоди патронатних вихователів.
     
    Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?- Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.
    Також патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.
     
    Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, чи Ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, звертайтеся до Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.тел. 0522-32-04-78