Кропивницький: Чи змінилася ситуація на Суспільному після всеукраїнської акції?
Через тиждень після всеукраїнської акції на підтримку Суспільного ситуація змінилася. Принаймні, голос активістів почуло керівництво НСТУ та запросило у Київ 13 березня на круглий стіл, де будуть присутні представники регіональних філій, Наглядової ради НСТУ, голови комітетів, активісти та інші.
То яка зараз ситуація всередині UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ та чого хочуть працівники філії, дізнавалася журналістка “Утреннего города”.
— Нас запросили на круглий стіл і, вважаю, це вже непогано. У Київ з нами поїде підтримка — активісти-прихильники.
Працівників UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ не звільнили, проте частину переведуть на 0,25 ставку. Основне, що хочуть донести до керівництва, — це не скорочувати власне виробництво телевізійного та радіомовлень. Тому що продукт у кожному регіоні має бути якісним і корисним.
За словами журналістки, ситуація погіршилася, хоча медійно київське керівництво висвітлює її з іншого боку.
— Нам нав’язують більше половини мовлення з аутсорсінгу, тобто, матеріали не нашого виробництва. Причому ніхто не має уявлення, чи буде цей механізм захищеним, якісним, що саме продукуватимуть там. Коли люди працюють на ставку, ми точно знаємо, що у програмах буде простір для висвітлення місцевих подій. Якщо більшість ефірного часу виготовлятимуть не представники філій, це може призвести до фінансової кризи Суспільного в цілому, — розповіла пані Олена.
Однією з причин, чому представники Суспільного й активісти проти скорочення власного виробництва — відсутність будь-яких гарантій щодо якості продукту.
— Якщо хочуть залучати інший продукт, нехай додадуть ще три години до ефіру. Не думаю, що це велика проблема. Якщо побачимо, що такий механізм дійсно працює і треба буде знизити власне виробництво, ми з радістю це зробимо. Але спочатку потрібно його протестувати, все має йти поступово. Якщо аутсорс буде якісним, ми найперші побіжимо робити такі нововведення, але лише ті, які будуть на користь Суспільному, — наголосила Олена Горобець.
Також на початку тижня Виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки Суспільного. Через проблеми з перереєстрацією більшості працівникам UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ затримують заробітну плату ще за попередній місяць.
— Київське керівництво зайшло у реформу вже з боргами. Тоді роботу Суспільного це не обмежувало. Проте чомусь керівництво вирішило долучити до своєї проблем нас. Через незрозумілу ситуацію з перереєстрацією людям затримують зарплату. Останній раз її виплатили на початку лютого. Сьогодні вже початок березня, а її прогнозують не раніше 15 числа, — прокоментувала журналістка.
Пані Олена також зазначила, якщо НСТУ не нададуть гарантій, з якими виступають активісти, то ситуація зміниться в інший бік — недовіра до керівництва.
Довідково із сайту Суспільне: UA:
Суспільне за рішення суду має сплатити 10 млн 591 тисячу 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору АТ “Євроньюз”.
Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з Євроньюз розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету припинили виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії Євроньюз, що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес. Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність.
Іншими словами, борг виник у державної телерадіокомпанії УТ-1, отже, як наголошує голова правління Суспільного Зураб Аласанія, і виплатити його має держава, а не реформований суспільний мовник.
Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020 тощо.
Через це всі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків Суспільного мовника до компанії Євроньюз.
Нагадаємо, Наприкінці лютого кропивничани вийшли на Всеукраїнську акцію на підтримку регіонального суспільного телерадіомовлення. Тоді на площі Героїв Майдану керівниця комітету порятунку Суспільного та журналістка Олена Горобець сказала, що працівники UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ вийшли, щоб їхній голос почули у Києві та провели відкритий діалог з усіма представниками регіональних філій UA: Суспільне у країні.
Летиція Курята
Читайте також: Кропивницький: Хто захистить Суспільне?