Кропивницький: До Дня друзів художній музей представляє віртуальну виставку (ФОТО)

  • 9 черв. 2020 19:12
  • 887
    • Новина Кропивницький: До Дня друзів художній музей представляє віртуальну виставку (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький
     
    9 червня  в Кіровоградському обласному художньому музеї представлено віртуальну експозицію творів «Людина без друзів – що дерево без коріння» до Міжнародного дня друзів (International Friends Day).
     
    Про це у ФБ пише науковий співробітник у Кировоградского областного художнього музею Леся Нестройна Шевченко
     
    Друг…  Хто він для вас? Що ви вкладаєте в це слово? Напевне, у кожного з нас знайдеться хоча би одна людина, яка вислухає, поспівчуває, порадіє, є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. Чи можна вірити в дружбу? Чи існує вона взагалі? Впевнена, що кожен з нас розуміє, що без друзів життя не таке яскраве і веселе. Вони надихають нас на рішучі вчинки, змушують повірити у власні сили, дають слушні поради або просто підставляють плече у скрутні моменти. Це настільки важливо для нас, що не завжди ти дякуєш їм, але це й на краще. Адже дружба – це не послуга, вона не потребує подяки. Цінувати її просто необхідно, а для того, щоб сказати своєму товаришу, що ти радий бути його другом і був придуманий  День друзів. 
     
     
    9 червня весь світ святкує Міжнародний день друзів (International Friends Day). Цікаво, що традиція відзначати День друзів зародилася в США ще в далекому 1935 році. До речі, свято наскільки сподобалося людям у всьому світі, що воно досить швидко отримало статус «міжнародного». В цей літній день і  малеча, і молодь, і люди поважного віку вітають один одного, роблять сюрпризи, дарують подарунки, таким чином висловлюють свою вдячність за дружбу. Можливо, саме цей день надихне вас зателефонувати старому другу, запитати, як у нього справи, запропонувати зустрітися й весело провести час?
     
     
    В «дружній» віртуальній експозиції під назвою «Людина без друзів – що дерево без коріння» представлені твори із фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею, в яких художники-земляки за допомогою пензлів та олійної фарби, глини і ліплення створюють художній образ щирої дружби між чоловіками та жінками, людиною і твариною та й самими тваринами (а чому би і ні?) - Ю.П.Луцкевича «Тир» (1982), Л.Я.Корнєєва «Ранок» (1994), М.Г.Бондаренка «Юні мрійники» (1978), В.О.Федорова «На хуторі «Надія», «Дівчата» (1972), «Друзі на відпочинку» (1965), О.В.Какала «Деснянська повінь» (2014), П.Д.Покаржевського «У горах Паміру» (1952), С.А.Дриги «Господарі дахів» (2005), Н.Ф.Фірсової «Впусти переночувати» (2010).