Кропивницький: Фахівці встановлюють причини отруєння учнів восьмої школи

 • 1 лют. 2021 14:03
 • 546
  • Новина Кропивницький: Фахівці встановлюють причини отруєння учнів восьмої школи Ранкове місто. Кропивницький
   
  Фахівці повідомили подробиці спалаху кишкової інфекції у школі Кропивницького.
   
  Минулого тижня у школі №8 у Кропивницькому учні початкових класів помітили у себе погіршення сампочуття. Нині відомі діагнози учнів. Про це інформує медіапортал DOZOR.
   
  - Оперативна інформація про погіршення стану здоров'я учнів 1-4 класів ЗНЗ №8 надійшла до Держпродспоживслужби області 28 січня від управління освіти Міської ради міста Кропивницького. Спеціалісти Держпродспоживслужби відреагували на повідомлення й терміново розпочали обстеження закладу щодо з’ясування причин погіршення стану здоров’я учнів, - повідомили фахівці. 
   
  Відомо, що ранок 28 січня від батьків учнів молодшої школи, які не з’явились на заняття, надійшли повідомлення зі скаргами на слабкість, нудоту, блювоту, біль у животі, підвищення температури тіла дітей до 37,2-38,2°С.
   
  Протягом дня ще четверо учнів звернулись за медичною допомогою з приводу болей у животі до медичної сестри закладу. За консультацією до сімейного лікаря 28-29 січня звернулось 12 учнів, із них 2 були госпіталізовані з діагнозом діарея невстановленої етіології, інші лікуються амбулаторно з діагнозами харчова токсикоінфекція (4), гастроентероколіт (3), не встановлено діагноз інфекційного захворювання (3).
   
  - В ході епідрозслідування з’ясовано, що всі постраждалі харчуються в їдальні ЗНЗ №8. За результатами санітарно-епідеміологічного обстеження та інспектування харчоблоку закладу фахівці встановили порушення вимог чинного законодавства. Наразі тривають лабораторні дослідження зразків харчових продуктів, змивів з обладнання харчоблоку, питної води, готових страв, відібраних на харчоблоці. З 29 січня роботу харчоблоку було призупинено, харчування учнів не здійснюється, в закладі проведена заключна дезінфекція. Водночас учні 1-4 класів тимчасово переведені на дистанційну форму навчання. Епідрозслідування спалаху гострої кишкової інфекції серед учнів загальноосвітнього навчального закладу триває, - повідомили у Держпродспоживслужбі. 
   
  ФОТО умовне