Кропивницький: Як побудувати купу відходів розміром з дев’ятиповерхівку

  • 28 квіт. 2020 13:34
  • 1441
    • Новина Кропивницький: Як побудувати купу відходів розміром з дев’ятиповерхівку Ранкове місто. Кропивницький
     
    Малесенька фігурка на вершині цієї «гори» з шин, пластику та інших відходів – це начальник спецінспекції міської ради Кропивницького Андрій Максюта. Саме так зараз виглядає клаптик колись незайманої природи неподалік перехрестя вулиць Глинки та Комарова, яке розташоване на березі річки Сугоклея. 
    Через те, що вже давно буквально кожен може вивезти сюди сміття, на цьому місці виникло стихійне сміттєзвалище. 
     
    Влада
    На цій проблемі поки що безрезультатно зосереджується спецінспекція міської ради. За словами її очільника Андрія Максюти, його команда вже четвертий рік поспіль намагається притягнути до відповідальності «підприємців», які організували вивезення як побутового, так і будівельного сміття на цю територію. 
    У липні 2017 року спецінспектори написали заяву до поліції з проханням розібратися з цією ситуацією. Та, за словами посадовця, правоохоронні органи проігнорували це звернення. Потім спецінспектори ще раз писали заяву до поліції, але знову безрезультатно. 
     
    - Поліція не займалася цією справою. Адже якби вона це робила – цього смітника не було б. Ми заявляли про незаконні дії певних фізичних осіб. Ми ловили тут самоскиди зі сміттям. Хапали за руку тих, хто причепами легкових автомобілів вивозили сюди сміття. Ми – представники влади, і якщо у поліції таке ставлення до нас, то як вони тоді ставляться до громадян, які не наділені владними повноваженнями? - скаржиться посадовець. 
     
    Він додає, що це місце стало зоною екологічного лиха: тут постійно відбуваються пожежі, горить сміття, трава, очерет.
    Раніше в спецінспекції розповідали, що брати-підприємці Ростислав і Ярослав встановили тут шлагбаум, який відкривають кожному охочому за 50 гривень. Спецінспектори тоді сподівалися, що в’їзд до звалища загородять бетонними блоками. Однак віз, себто шлагбаум, і нині там. А телефон організатора звалища є у відкритому доступі міських сервісів… 
     
    Екоінспекція
    В міській екологічній інспекції журналісту «Утреннего города» повідомили, що її працівники намагались сприяти вирішенню проблеми. Зокрема, коли до екоіспекції надійшов виклик із зверненням про порушення екологічних норм, вони надіслали припис до міської ради. Проте відповіді так і не отримали.
    Більше того, коли працівники екоінспекції приїхали на берег Сугоклеї особисто, то побачили авто, яке вивозило там сміття. Зафіксувавши номер автомобіля, вони зробили запит до поліції, аби знайти водія. Ним виявився чоловік з Помічної, якого інспектори викликали до себе й виписали йому штраф. 
     
     
     
    Поліція
    За словами речниці поліції області Віталіни Бевзенко, по цій справі вже розпочали кримінальне розслідування за частиною першою статті 239 кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель». У справі проводиться досудове слідство. Відповідно до законодавства, на винних може чекати «штраф до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».
     
     
    Громада
    25 лютого на сайті міської ради з’явилася петиція від кропивничанки Оксани Журавки. Вона звернулася до влади міста з проханням прибрати стихійне сміттєзвалище та обмежити доступ заїзду на цю територію. 
     
    – На перехресті вулиці Комарова та провулку Глинки місцеві мешканці з алкогольною залежністю облаштували стихійне звалище сміття. Масштаби вражають. Вже декілька років поспіль щоденно вантажівками привозять сміття з побутовими та будівельними відходами. Сміття потрапляє в річку Сугоклея. Прошу прийняти кардинальні та рішучі дії по ліквідації звалища. Існуюче сміття засипати ґрунтом та обмежити можливість заїду автомобілів, - йшлося у тексті петиції.
     
    Попри те, що запит не набрав необхідну кількість голосів, його все ж розглянули. Авторці відповіли, що через карантин поки що не можуть відреагувати. Проте пообіцяли, що після завершення карантинних заходів займуться вирішенням складної ситуації. 
     
    – Після завершення карантину Головне управління підготує екологічний запит до Кіровоградської обласної державної адміністрації з виділення коштів на ліквідацію сміттєзвалища та проведення рекультивації землі з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, - йдеться у відповіді з міськради. 
     
    Водночас на сайті Урядового порталу кожен громадянин може повідомити про місце стихійного сміттєзвалища, яке йому відоме. Мінприроди обіцяє оперативно передавати інформацію до місцевих органів влади, які відповідають за ліквідацію сміттєзвалищ. А ті, у свою чергу, мають займатися вирішенням цього питання за державний кошт. За словами Андрія Максюти, вартість розвезення купи сміття на перехресті вулиць Глинки та Комарова може коштувати бюджету містка кілька мільйонів гривень. А таких місць тільки в нашій області зареєстровано 28. 
     
    Нік Шендеровський