Кропивницький: Прихватизація по–новому

  • 28 лист. 2016 09:24
  • 1073
    • Новина Кропивницький: Прихватизація по–новому Ранкове місто. Кропивницький
     
    Останнє засідання п’ятої сесії міської ради було на диво короткочасним, але не менш знаковим. Адже під час обговорення низки питань депутати дивувались  своїм власним вчинкам, проте принципово не збирались вирішувати питання відкрито й прозоро. Отже, поїхали.
     
    Першим висловив здивування Володимир Смірнов, не второпавши причини розгляду земельних питань без графічного супроводження. В зв’язку з цим, за його дослідженнями, відбулись певні махінації з ділянками для АТОвців — деяким надали ділянки в центрі міста «для садівництва», декому  —  по дві ділянки, в той час як існує суттєва черга. На попередніх засіданнях за жодне з рішень щодо надання земельних діялянок учасникам АТО Смірнов не голосував. На претензії до голови земельної комісії Юрія Деркаченка той відреагував миттєво й жорстко.
    — Або висловіть претензії самим АТОвцям, або зверніться до військомату та сходіть в АТО самі, – рубонув Смірнову Деркаченко.
    Невдоволення відсутністю графічних матеріалів висловила й Валентина Яремчук, натомість запропонувавши влаштовувати окремі «земельні» сесійні засідання. Проте це була лише репліка.
    Підтримка депкорпусом пропозиції Віталія Бєлова щодо інвентаризації МАФів викликала рішучий протест громадського активіста Миколи Гречухи. Гречуха запідозрив в цьому ймовірну ліквідацію робочих місць та зменшення надходжень до бюджету, а також «позбавлення нужденних права на заробіток». Депутати були вельми здивовані такою поставкою питання.
    — Роздача МАФІв направо й наліво — це не є допомога нужденним, — Олександр Цертій.
    — Треба повернути «підставні» МАФи до комунальної власності, — Олег Краснокутський.
    У підсумку інвентаризація МАФів залишилась в повноваженнях депкорпусу — аби лише вона запрацювала.
    Наступне непорозуміння відбулось при розгляді передачі О.В.Урись земельної ділянки по вулиці Вокзальній, а саме узаконення існуючого гаража. При цьому заявниця є інвалідом дитинства ІІІ групи з ураженням опорно–рухового апарата. Дивне бажання гаража, чи не так? Пропозиція Валентини Яремчук відкласти це питання зустріло відмову решти депкорпусу, але й  розгляд мав негативний підсумок. Це відбулось на попередньому засіданні, але вже на наступному пропозиція Олега Краснокутського відновити розгляд питання отримала схвалення. Як виявилося, гараж самовільно переобладнаний під торгівельну точку, прибуток від якої йде на лікування власниці. І депутати миттєво ухвалюють рішення безоплатної передачі у власність даної ділянки даній громадянці — 28 голосів з 36 присутніх. При всій повазі до громадян відповідної категорії — чому ніхто не запропонував зареєструвати  це як різновид МАФу? Чи є у громадянки дозвіл на підприємницьку діяльність та відповідні сертифікати на товар (якщо це передбачено)? Чи платяться з цієї діяльності податки? І, нарешті, чому це не дозволено будь–кому іншому? Дивна логіка...
    Проти надання  громадянці С. Ковальовій дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення п’яти земельних ділянок під крамниці «Карамелька» депутати не заперечували – мабуть, солоденьке полюбляють. Проте аналогічні пропозиції для ТОВ «МАСТЕРБРОК» та «Централ Фармінг Юкрейн» щодо ділянок по вулиці Дворцовій 10, 12а та 14 (навпроти  управління СБУ в області) отримало відмову  7, 8 та 13 голосів (багато «зубів» мають та родину Березкіних). Вкотре відмовили у будівництві АЗС по вулиці Юрія Коваленка та оренді 16 ділянок «Укрпошті», але погодили оренду ділянок для ФК «Зірка» та ТРВК «Новий День», розробку проекту землеустрою щодо двох ділянок для постійною діючих бібліотек та встановлення меж земельної ділянки для бази ОДТРК. І ледь–ледь 22 голосами ухвалили  надання КП «Кіровоград–Благоустрій» дозволу на проект землеустрою стосовно лісопарку «Бєляєвський» (на місцевому сленгу — «Шервуд»). Фракційні розбіжності  при голосуванні вражали не менш дивно. 
    А в цілому дійсно без наявності графічних покажчиків тої чи іншої земельної ділянки та відсутності публічної інформації щодо її цільового призначення питання до депутатів та працівників управління земельних ресурсів не зникнуть ніколи. Як і розмови про тотальний дерибан ділянок, які, на щастя, не безмежні.