Кропивницький: Вазони? Добре, що хоч не шлагбаум!
Минулого тижня водії, курсуючи вулицею Чорновола, зіткнулися з несподіваною перепоною. Мало того, що на дорозі з одностороннім рухом складно роз’їхатись автівкам та громадському транспорту. Відтепер біля в’їзду до двору Кіровоградської обласної ради та облдержадміністрації «виросли» вазони з квітами!
Втім, мало хто з автомобілістів оцінив цей «сплеск естетизму». Все було з точністю до навпаки. Хвиля народного обурення докотилась до начальника міської спеціалізованої інспекції Андрія Максюти і змусила очолюваний ним підрозділ негайно відреагувати. Після того, як на керівника комунального підприємства облради по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради Андрія Черепанова спецінспектори склали протокол, та після розголосу в соцмережах та ЗМІ вазони з проїжджої частини як корова язиком злизала.
Не втримався від коментарів і голова облдержадміністрації Андрій Балонь.
– Представники громади Кропивницького поскаржились до спеціалізованої інспекції на встановлення вазонів на проїзній частині по вулиці Чорновола, що є порушенням як правил дорожнього руху, так і благоустрою. Оскільки це майно перебуває у власності обласної ради та громади, ОДА не управляє ситуацією і не має відношення до обмежень руху на проїзній частині. Навпаки, виступаємо за дотримання принципів законності та правопорядку, – йдеться в коментарі, наданому пресслужбою очільника області.
– Радує, що голова ОДА не проігнорував моє звернення і не залишився байдужим до ситуації. Він підтримав мою позицію і показав своє ставлення до Закону. Це дійсно порушення і необхідно його усувати, а винних притягувати до відповідальності, – прокоментував Андрій Максюта.
Він додав, що перекриття руху в такий спосіб – це ініціатива керівництва КП управління будинками обласної ради:
– Там, дійсно, є проблема з виїздом із двору – але виключно через порушення водіями правил паркування. Проте вирішувати проблему треба в законному руслі. І, безперечно, потрібно контролювати та штрафувати порушників.
Та чи варто займатися винаходом велосипеда, коли проблему можна вирішити значно простіше?
– Потрібно просто нанести розмітку – де паркуватися, де місця для водіїв з інвалідністю, а де заборонено. На мою петицію про розмітку відписали, що приватники нехай самі її малюють, а вони (комунальники. – Ред.) не будуть, – коментує мешканець обласного центру Юрій Вовкотруб.
– Треба, щоб поліція працювала належним чином, і щоб люди боялися залишити машину у неналежному місці, що евакуатор за три хвилини забрав та відвіз на штрафмайданчик, – додає Юрий Курченко.
Тож, як кажуть, потрібно проявити політичну волю й раз і назавжди вирішити давню проблему. Ситуація складна, але небезнедійна.
Людмила Макей