Кіровоградщина: Два храми перейшли до Православної церкви України

  • 1 квіт. 2022 14:50
  • 1302
    • Новина Кіровоградщина: Два храми перейшли до Православної церкви України Ранкове місто. Кропивницький
     
    Про це “Без купюр” повідомив єпископ Кропивницький та Голованівський Марк.
     
    Він розповів, що громада села Бірки Олександрівської громади вирішила перейти до ПЦУ ще у 2018 році, провела збори й зареєструвала зміни в статуті. Проте священник московського патріархату до недавнього часу продовжував вести богослужіння у храмі.
    Вже 3 квітня о 12:00 парафіян запрошують на архієрейське богослужіння з причастям.
     
    - Люди не виставили його силою, а вирішили йти юридичним шляхом. Оскільки протилежна сторона, в особі Олександрійської єпархії московського патріархату та настоятеля, звернулася до суду. І хоча так і не добилася бажаного результату, але храм не залишала. Тому цього разу ми вже готували позов до суду, щоб видворити його звідти. Однак кілька днів тому громада зібралася біля церкви й рішуче заявила про свою позицію з огляду на ті події, які відбуваються в Україні. І священник сам віддав ключі. Тому фактично люди нарешті отримали своє майно, незаконно зайняту споруду храму, – розповів єпископ Марк.
     
    У Капітанівці Новомиргородської громади парафіяни разом зі священником перейшли до Православної церкви України.
     
    “Я завтра їду туди на першу службу”, – повідомив Марк Левків.  – “Ми знали цього священника, тому що багато священників, які на початку двохтисячних перейшли з московського патріархату до нас, підтримували з ним хороші стосунки. Він ніколи з нами не ворогував. Тому ми з радістю прийняли його в нашу родину. Тим більше це було одностайне рішення громади. 
     
    На початку тижня до Капітанівки приїжджав митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф (УПЦ Московського патріархату – ред.) і хотів вигнати настоятеля храму, який його фактично і будував, а також служив у цій парафії три десятиліття. Однак люди не дали цього зробити та вигнали московських священників із села”.