Кіровоградщина: Як помічнянська молодь займається ігрофікацією та відеопоезією
Ігрофікація та відеопоезія, або Приклад одного дня для розвитку молоді з Помічної
Всі дороги ведуть…. у Помічну. Місто славиться своєю Ейфелевою вежею поруч із Тарасом Шевченком, багатою історичною спадщиною, залізничним сполученням і локомотивом. Тож, жителі такого містечка – прогресивні, завзяті й відкриті до нового.
Не секрет, що альтернативна освіта стає все більш популярною й необхідною сучасному суспільству. Один із таких прикладів – ігрофікація, коли за допомогою тих чи інших інструментів учасники розбираються у новій сфері, набувають навички, вчаться спілкуватися та мислити тощо. Крім цього, для сучасної молоді необхідний творчий розвиток. Наприклад, відеопоезія, яку створюють учні. У рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» представники Агенції сталого розвитку «Хмарочос» завітали на один день до Помічної.
Від самого ранку команда «Хмарочосу» приїхала до помічнянських чотирикласників. Разом зі школярами створювали світловідбивні флікери (брелоки).
– Кожен має дбати про власну безпеку на дорогах, особливо у таку темну пору, як осінь чи зима, – говорять організатори.
За годину команда четвертого класу створила брелоки для всіх учнів. До заходу також долучилися й старшокласники.
Далі Молодіжна майстерня влаштувала навчання через гру, в яких взяли участь також і працівники освітніх закладів.
– Через ігрофікацію ми вчимося чомусь новому: «Бути жінкою», «Cash Flow», «Світ Громад». Це неформальна освіта, іншими словами. А також на запрошення приїхали відзняти відеопоезію. Одна із цілей громади – збільшити туристичну привабливість Помічної. Це величезна робота: і ваша, і наша. Якщо ви і далі продовжите робити зміни – називається ефект довгого хвоста – це означає, що ми недарма зібралися тут усі сьогодні, – говорить бізнес-тренерка гри «Cash Flow» Любов Матвеєва.Наша редакція вирішила розповісти, що це за ігри на прикладі однієї з них.
«Світ Громад» – перша українська настільна кооперативна грастратегія у жанрі соціального симулятора. Ігрова механіка максимально наближена до реального життя, і перемогти у грі можна лише кооперуючись та взаємодіючи. Гра задумувалась і розроблялась як інструмент автоматизації навчання (в тому числі і самонавчання) для людей, яким не байдужі громади, в яких вони проживають. Іншими словами, під час гри кожен приміряє на себе якусь соціальну роль (це визначається на початку) і починає разом з іншими гравцями розбудовувати власне середовище. Під час гри учасники дізнаються, як функціонує громада у реальності, які є інструменти розвитку, а також прокачують свої навички. Основна суть – побудувати громаду відповідно до сценарію і зрозуміти, як це можна зробити. При системному використанні цей інструмент розвиває навички, необхідні будь-якій людині у XXI столітті.
Із цікавих фактів про ігрофікацію:
– понад 150 міст та ОТГ в Україні вже використовують «Світ Громад» для власних цілей;
– у жовтні цього року гра-тренінг отримала нагороду у категорії «Найкращий проект у сфері громадянської освіти для активізації громад» для країн Східного партнерства від EENCE – мережі інституцій та експертів, мета якої – сприяння обміну та розвитку знань, навичок і цінностей в сфері громадянської освіти в регіоні країн Східного партнерства;
– 71,83% гравців зазначили, що завдяки їй покращили здатність ширше дивитися на проблему;
– Кожен четвертий молодіжний центр в Україні використовує «Світ громад».
Творчим процесом займалися Артем й Оля Луценки. Вони провели експрес-курс, як створити відеопоезію.
– У нас було трішки теорії: що таке відео, як усе працює, поділилися проєктами. Потім ми розпочали процес зйомки. Для нас це був великий досвід, і ми зможемо й надалі самі знімати такі роботи, – розповіла очіль-
ниця Молодіжної ради у Помічнянській ОТГ Аліна Гульдас.
Захід відбувся у рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE. Громадська спілка «Громадські ініціативи України» та Агенція сталого розвитку «Хмарочос» є регіональними партнерами програми DOBRE у Кіровоградській області. Партнер заходу – відділ освіти Помічнянської ОТГ.
Летиція Курята