Кіровоградщина: Обласна прокуратура звітує про роботу над зверненнями громадян

 • 7 жовт. 2022 13:42
 • 683
  • Новина Кіровоградщина: Обласна прокуратура звітує про роботу над зверненнями громадян Ранкове місто. Кропивницький
   
  З початку року до прокуратури надійшло більше трьох тисяч звернень, інформує пресслужба обласної прокуратури.
   
  Упродовж 9 місяців 2022 року до органів прокуратури Кіровоградщини надійшло понад три тисячі звернень, половина з яких вирішена по суті.
   
  Із вказаної кількості звернень, які надійшли до прокуратури, по суті вирішено 1,6 тис. звернень та розглянуто 30 запитів.
  Переважно звернення стосувалася питань досудового розслідування (1021), участі у кримінальному провадженні в суді (230) та нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства (91).
  Продовжують надходити звернення, розгляд яких не відноситься до компетенції органів прокуратури. Відповідно до вимог ч. 3 ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» 830 таких звернень скеровано за належністю для розгляду до інших відомств.
   
  Наголошуємо, що обсяг повноважень органів прокуратури та порядок їх реалізації визначено ст. 131-1 Конституції України, ст. 2 Закону України «Про прокуратуру». Згідно із законодавчими змінами органи прокуратури позбавлені повноважень щодо проведення перевірок за додержанням і застосуванням законів та представництва інтересів громадянина у суді.
   
  Впровадженні карантинні заходи на всій території України (до 31.12.2022) не позбавляють громадян можливості звернутися до відомства зі зверненнями за допомогою поштового та електронного зв’язку, через спеціально визначені скриньки, розміщені в приміщеннях прокуратур усіх рівнів, або на телефони «гарячої лінії».
  Цьогоріч, на телефон «гарячої лінії» прийнято понад 330 звернень, електронною поштою – 257.
  Інформацію про шляхи реалізації громадянами свого конституційного права на звернення і запит оприлюднена на офіційному вебсайті обласної прокуратури.