Кіровоградщина отримає телеметричні кардіографи для вагітних

 • 20 черв. 2022 09:01
 • 487
  • Новина Кіровоградщина отримає телеметричні кардіографи для вагітних Ранкове місто. Кропивницький
   
  МОЗ розподілило між регіонами 300 телеметричних кардіографів для вагітних, 10 з яких отримає Кіровоградщина.
   
  Перинатальні центри України отримують 300 телеметричних кардіографів для вагітних, десять з них отримають медзаклади Кіровоградщини. 
  За допомогою таких апаратів лікарі зможуть відстежувати серцебиття плоду навіть без присутності лікаря в палаті. 
   
  Нові кардіотокографи МОЗ отримав від Польщі в рамках гуманітарної допомоги. 
   
  - Це нові кардіографи, які дозволяють використовувати у функціональній діагностиці телемедичні технології. Іншими словами — медпрацівник може під’єднати датчики до вагітної, а лікар тим часом може перебувати в іншому місці, але за допомогою додатку в телефоні бачити усі показники плоду, які показує КТГ. Перші кардіографи вже приїхали і використовуються на Волині, решта поставок надходить до інших регіонів, — прокоментувала Марія Карчевич. 
   
  За словами заступниці міністра, деякі вагітні потребують більш прицільного дослідження. У такому разі необхідно щодня або двічі на день слідкувати за даними серцебиття плоду. Йдеться насамперед про жінок з різними патологіями – наприклад, діабетом, онкологією чи серцево-судинними захворюваннями. 
   
  Нагадаємо, нещодавно МОЗ відправило у заклади охорони здоров'я Харківської, Кіровоградської, Сумської, Запорізької областей інкубатори з безперебійним живленням. Наступна партія інкубаторів очікується у липні, їх також передадуть у пологові будинки. 
   
  Пресслужба Міністерства охорони здоров'я