Кіровоградська митниця ДФС радить та застерігає

  • 9 груд. 2016 09:40
  • 787
    • Новина Кіровоградська митниця ДФС радить та застерігає Ранкове місто. Кропивницький
     
     
    В процесі аналізу здійснення правоохоронної діяльності Кіровоградської митниці ДФС в 2014-2016 роках проглядається тенденція щодо збільшення адміністративних справ, пов‘язаних з незаконною експлуатацією на автошляхах області транспортних засобів, ввезених на митну територію України з порушенням митного законодавства.
    Статтею 484 Митного кодексу України передбачена адміністративна відповідальність за зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.Виявлений митницею на території області механізм зазначеного протиправного діяння наступний: зловмисники ввозили на митну територію України скутери або мотоцикли в якості запасних частин, на митній території України збирали з них транспортні засоби та реалізовували громадянам на ринках або через фізичних осіб-підприємців без будь-яких документів або з документами, які непередбачені чинним законодавством. Для мотивації громадян щодо придбання їх, пропонували ціни значно нижче ніж загальноприйняті по України.
    Ленінським районним судом за вказаний період, за поданням Кіровоградської митниці ДФС, було конфісковано 78 транспортних засобів. 
    З автомобілями, ситуація обману громадян, складається дещо по іншому. Правопорушники, як правило громадяни-нерезиденти (іноземці), тимчасово або транзитом ввозять на митну територію України автомобілі, незаконно продають їх нашим співвітчизникам, а самі повертаються в країни постійного проживання. Для їх продажу активно використовують мережу «Інтернет», нерідко вказуючи, що авто «неразтаможено», використовуючи при цьому низькі ціни на автомобілі. З-за таких незаконних операцій з транспортними засобами, в масштабі України Державний бюджет втрачає міліарди гривен, які повинні надійти в якості митних платежів за ввезення транспортних засобів та в подальшому можуть використовуватись державою для підвищення соціальних стандартів громадян, зокрема підвищення пенсій та заробітних плат.
    Ще одним видом митного шахрайства є незаконна експлуатація транспортних засобів, ввезених на митну територію України в митному режимі «транзит». Статтею 95 Митного кодексу України визначений 10 денний термін транзитного переміщення автомобілів через митну територію України. Зазначені транспортні засоби в подальшому повинні бути вивезені за межі України. 
    Статтею 470 Митного кодексу України передбачена адміністративна відповідальність за перевищення встановленого статтею 95 строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу митних органів.
    Довірливі громадяни, бажаючи незаконно використовувати автомобілі на митній території України, купують їх по низьким цінам, а потім у них виникають проблеми після завершення 10 денного терміну, в ході використання на автошляхах держави. Для організації таких незаконних операції та втягування в протиправну діяльність громадян, функціонують навіть цілі фірми, які мають «своїх» адвокатів, що в подальшому надають платні юридичні послуги, при притягненні громадян до відповідальності. В 2016 році Кіровоградською митницею ДФС уже виявлено та зафіксоване 51 правопорушення.
    Вищеозначені митні правопорушення митницею викриваються у взаємодії з У СБУ у Кіровоградській області, Головним управлінням Національної поліції у Кіровоградській області, Управлінням патрульної поліції в м. Кропивницький.
    Громадянам, які бажають володіти «дешевими» транспортними засобами, митники Кіровоградщини радять не порушувати чинне законодавство, при необхідності встановлення законності перебування транспортних засобів на митній території України, звертатись за безкоштовними консультаціями до Кіровоградської митниці ДФС.