Квест «Flash-Cross. День міста», присвячений Дню міста, відбувся у Кропивницькому минулої суботи

  • 19 вер. 2016 12:11
  • 1258
    • Новина Квест «Flash-Cross. День міста», присвячений Дню міста, відбувся у Кропивницькому минулої суботи Ранкове місто. Кропивницький

     Флеш-крос – чергова новинка у веложитті міста

    Другий пішо-велосипедний фото-квест «Flash-Cross. День міста », присвячений Дню міста, відбувся у Кропивницькому минулої суботи, 17 вересня цього року. Ззовні це здалося звичайним пересуванням її учасниками велосипедами або пішки, з картою та фотографіями в руках або на кермі. Але насправді не все так просто.

    Суть змагання полягала в наступному: на карті, яку команда отримує перед стартом, визначені КП, які команді пропонувалось відвідати, але черговість їхнього відвідування не задана. Команда самостійно обирала, в якому напрямку їй рухатися, і яку кількість КП відвідати, розраховуючи виключно на власні сили та намагаючись встигнути до фінішу в регламентований термін. Винахідливість полягала у тому, що команді вигідніше відвідати якомога більшу кількість КП, при цьому особливо вигідно (з позиції остаточного результату) відвідати ті КП, які відвідала найменша кількість команд, і виконати фотозавдання, які виконала найменша кількість команд.

    Заліковий час фінішу для заліку «Вело» - дві години, для «Піших» - три годин. Іншою важливою умовою є переміщення команди маршрутом в повному складі. Неприпустимим вважався роздільний рух дистанцією або відсутність напарника на контрольному пункті більше 5 хвилин після прибуття першого.

    Результат команд та їхні місця визначались за кількістю набраних балів. Команда могла заробити бали за відвідані КП, що підтверджувались КП-визначальною фотосвітлиною, виконаними на КП сюжетними фотозавданнями, виконаними бонусними фотозавданнями (ребусами). На кожному КП команда мала зробити фотознімки, аналогічні отриманими нею на старті. Один з них (верхній лівий на аркуші КП) був "КП-визначальним", інші - "сюжетними".

    Потрапивши в точку розташування КП, першою необхідно було зробити "КП-Визначальну" світлину. Об'єкти на "визначальному" знімку мали досить легко знайтися, що дозволило б команді переконатися, що вона потрапила в точку КП. "КП-Визначальна" світлина мала містити аналогічні завданням об'єкти в схожому ракурсі, а також напарника з двома велосипедами (якщо обраний клас «Вело», незалежно від наявності або відсутності людини і велосипедів на фотозавданні). При цьому мав чітко розпізнаватись стартовий номер команди.

    Для виконання "Сюжетних" фотосвітлин команда мала знайти необхідний об'єкт і зробити світлину, максимально аналогічну заданій. Інколи для знаходження об'єктів сюжетних фото і виконання знімку витрачалась певна кількість часу. Критеріями оцінки виконаного фотозавдання були знаходження необхідного об'єкта (об'єктів), іноді - вибір з ряду аналогічних (але з деякими розбіжностями) об'єктів на КП. Були й окремі особливості: ліва нижня фотосвітлина на кожному аркуші КП - найважча для знаходження; "художність" знімків при оцінці правильності до уваги не бралася, допускалась лише розмитість зображення, що не виходила за рамки глузду. При відсутності "КП-визначальної" фотосвітлини жодні світлини даного КП до заліку не зараховувались. Радіус розташування об'єктів на сюжетних знімках, що фотографує КП-визначальне фотозавдання, не перевищувало 40 метрів, проте деякі сюжетні фото вимагали зйомки в макрорежимі з відстані від 10 сантиметрів.

    Праве нижнє фотозавдання було загадкою - ребусом. Потрібно було її розгадати і сфотографувати задуманий об'єкт, що знаходиться в межах огляду на КП. Команді дозволялось вести зйомку тільки одним фотоапаратом (смартфоном). При форс-мажорних ситуаціях зараховувалось використання іншого фотоапарата (смартфона), але за умов, що перший фотоапарат (смартфон) використовуватися далі не буде. Після прибуття на фініш команда мала підійти до фінішного судді для отримання подальших інструкцій.

    Перед стартом всі учасники були вкотре попереджені щодо дотримання Правил дорожнього руху, після реєстрації отримали командні номери, які закріпили на видному місці (на кермі, гальмівних тросах, одязі чи спорядженні). Номер мав бути добре відображеним на КП-визначальній фотографії, а також на фініші. Після загального шикування в шеренгу кожна команда отримала від організаторів комплект завдання (карта + фотозавдання) в обмін на «Флаєр команди». Одночасний старт о десятій годині ранку – і вулиці міста заповнились хаотично гасаючими бігунами та велобайкерами, загальна кількість яких становила близько шести десятків. Кожна команда складалася з двох учасників, обмеження щодо статі й віку не було.

    Перші команди, які мали загальний досвід орієнтування містом, повернулись досить швидко. В лімітований час майже всі вклалися, тому підбиття підсумків багато часу не забрало. Переможці отримали дипломи й призи. Отже, попередні флеш-фіналісти:

    Велозалік (чоловіки): Ігор Покидько/Юрій Дегтяр; Олександр Хирса/Вадим Казарін; Андрій Ткаченко/Ігор Радковський.

    Велозалік (жінки та сімейні пари): Олена Чумаченко/Євген Гостіщев; Даря та Андрій Тєряєви; Оксана Репецька/Олександр Кравченко.

    Піший залік (чоловіки): Сергій Остапенко/Євген Набок; Анатолій Кумпан/Ігор Сільченко; Павло Агеєнко/Сергій Костигін.

    Піший залік (змішані пари): Олексій Дуванов/Катерина Сальнікова; Віктор Бугня/Ігор Коваленко; Елеонора та Валерій Геращенки.

    Враховучи всі умови регламенту, був сформований остаточний протокол пішого та велосипедного заліків, в якому перший подіум здобули «пішоходи» Олексій Дуванов/Катерина Сальнікова; Сергій Остапенко/Євген Набок та Анатолій Кумпан/Ігор Сільченко. На другому – велосипедисти -переможці «чоловічого» заліку.

    Проте, як водиться на будь-яких змаганнях, були й невдоволені власними результатами, які не забарились звинуватити організаторів Олександра Александрова та Макса Ткаченка в усіх гріхах. Коментуючи всі закиди, Александров, зокрема, зазначив:

    - Це вже другий етап гри Flash-Cross, що пройшов у Кропивницькому. Взяли участь 15 велосипедних і 8 пішохідних команд. Під час проходження дистанції і після неї до організаторів і авторів були висунуто певні претензії на рахунок спортивності гри і правильності дотримання регламенту, правил і підрахунку результатів. Дехто ще досі не може заспокоїтись, чому ж можна взяти багато контрольних пунктів і лишитися без заповітної медальки, грамоти і заохочувального приза.

    Тому трішки роз’ясню для найнастирніших із пруфлінками і скріншотами. В першу чергу організатори і постановники керуються регламентом конкретно оголошеної гри. В нашому випадку це «Флеш-Крос Кропивницький 2 – День міста»... Також по ходу реєстрації і брифінгу виникають певні запитання, на які одразу організатори дають докладні відповіді. Правила і положення зрозумілі навіть маленьким дітям (що підтверджується участю в дорослих командах дітей молодшого чи середнього шкільного віку, якщо вони рухаються дистанцією з батьками).

    Інколи спортсмени лишаються позаду дівчаток з фотоапаратами і аматорів, які дістають велосипеди двічі на рік з балкона. Всі ці нюанси написані задовго до Кропивницьких флеш -кросів у Вікіпедії... Це важко усвідомити, в це важко повірити, але саме так і є. Інколи здоровий глузд і стратегічний розум перемагає накачані ноги і дорогі велосипеди. На мою думку, саме це найкраще ілюструє відмінності флеш -кросу від інших форматів велосипедних та орієнтувальних розваг і дає відповіді на всі питання, які виникають у «спортсменів», що не мають розрядів і будь-яких спортивних досягнень. Такі справи.

    Отже, секрет простий – більше читайте, більше мандруйте, розгадуйте різні «.....ворди» - і будете переможцями чергового етапу флеш-кросу, який поза всіма сумнівами є дійсно нетрадиційним змаганням для нашого міста.

    Максим Гуцалюк