Лептоспіроз

 • 3 квіт. 2024 12:00
 • 478
  • Новина Лептоспіроз Ранкове місто. Кропивницький

  Що треба знати про цю хворобу і як себе вберегти

  Про профілактику лептоспірозу інформує Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

  Лептоспіроз – небезпечна, спільна для тварин та людей інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, запалення оболонок головного і спинного мозку та смерті.

  Джерело і резервуар збудника інфекції – хворі і перехворіли тварини, які виділяють лептоспіри із організму в навколишнє середовище з сечею, фекаліями, молоком, а також виділеннями з легенів і статевих органів.

  Гризуни є постійними резервуарними носіями лептоспір. У зв’язку з цим гризуни, а також собаки – лептоспіроносії несуть велику епідеміологічну та епізоотологічну небезпеку. Лептоспіри стійкі до впливу низьких температур добре зберігаються в замороженому стані, довго живуть у воді. Дуже чутливі до висушування, сонячних променів, високої температури, кислот і препаратів хлору.

  Зараження відбувається при вживанні інфікованої води і їжі, купанні, риболовлі, при сільськогосподарських роботах, роботі в вугільних шахтах, при прямому контакті при догляді за хворими тваринами, при укусі гризунами. Лептоспіри проникають в організм людини через слизові оболонки травного тракту, а також кон’юнктиву і пошкоджену шкіру, з кров’ю розносяться по всьому організму.

  Симптоми лептоспірозу:

  - висока температура тіла;

  - сильний головний боль і безсоння;

  - погіршується апетит, з'являється блювота, здуття живота, діарея;

  - біль у м'язах особливо в литкових, поперекових, стегнових;

  - почервоніння очей;

  - висип.

  Більшість випадків зараження припадає на літньо-осінній період.

  Яких профілактичних заходів необхідно додержуватися :

  • уникати потенційно заражених водойм та риболовлі в них, купатися необхідно в спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом частіше відбувається в закритих стоячих водоймищах;

  • забороняється вживати в їжу м’ясо і молоко хворих на лептоспіроз тварин, вживати воду з відкритих водойм;

  • при виконанні польових робіт, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни – вдягати гумові чоботи, рукавички;

  • уникати контактів із хворими та інфікованими тваринами;

  • вакцинувати домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу;

  • знищувати гризунів в особистих помешканнях.

  Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та при ковтанні води.

  Бережіть себе і дбайте про своє здоров’я!

  Джерело: Кропивницька міська рада