«ЛЕСЯ.ЮА» допомагатиме захисникам у Кропивницькому
У Кропивницькому розпочало роботу регіональне представництво всеукраїнської благодійної організації «БФ «Фундація допомоги захисникам України «ЛЕСЯ.ЮА».
Очолив його священик з Херсона, який після повномасштабного вторгнення росіян переїхав до Кропивницького. Як працює благодійна організація та кому надає допомогу, читайте у матеріалі.
Священик, протоіреєй Сергій Чудинович до повномасштабного вторгнення жив у Херсоні та був настоятелем Свято-Покровського храму Православної церкви України. Чоловік через місяць після початку великої війни потрапив у полон. Після того, як йому вдалося звільнитися, переїхав до Кропивницького, адже саме звідси він родом. Сюди ж переїхали багато його прихожан. На новому місці згуртувалися та почали проводити богослужіння:
«Наша громада, в основній своїй масі, з початком повномасштабного вторгнення виїхала з Херсона та опинилися в різних містах, як в Україні, так і за кордоном. Велика частина релігійної громади переїхала до Кропивницького та області. Ті, хто опинилися тут, згуртувалися в релігійну громаду за принципом херсонської. І з Великодня минулого року ми почали збиратися та працювати в релігійному сенсі, – розповідає Сергій Чудинович.
Священик зазначає, що благодійні питання – це частина життєдіяльності церковної громади. Тому, коли йому запропонували очолити регіональне представництво Всеукраїнської організації «БФ «Фундація допомоги захисникам України «ЛЕСЯ.ЮА», погодився. Благодійний фонд здійснює діяльність за допомогою регіональних представництв. Це дозволяє оптимізувати роботу. Головний принцип – надання адресної допомоги із рук в руки. Тобто волонтери фонду самостійно виявляють потреби та передають необхідну допомогу.
«Це скорочує бюрократичні процедури та показує серйозність ставлення організації до потребуючих», – наголошує Сергій Чудинович.
Очолює організацію Леся Рудь. З початку існування благодійного фонду (початок 2023 року) тут вже надали допомогу більш ніж на 17 мільйонів доларів. Основне джерело акумулювання грошей – це пожертви небайдужих громадян, меценатів, представників бізнесу, а також проведення благодійних ініціатив – ярмарків, фестивалів, аукціонів.
«Коли приходять люди і питають: «це ж безкоштовно?», то намагаюсь пояснити, що все, що є «безкоштовним» з державних, громадських, благодійних джерел не є таким. Це означає, що хтось за це вже заплатив. Держава – через своїх громадян, через податки, благодійні організації – через жертовність та акумулювання грошей. Почуття вдячності – це дуже важливий момент», – акцентує священик.
Хто може отримати допомогу у Кропивницькому
Фундація в основному орієнтується на допомогу військовим, проте може допомагати й іншим категоріям громадян та загалом надає допомогу за чотирма напрямками:
Допомога Збройним Силам України та силам оборони.
«Допомога захисникам – це наш пріоритет. Ми можемо надавати «швидкі», авто, які можна переобладнати під спецзасоби, прожектори», – наголошує священик. Так, у благодійному фонді можуть допомогти військовим із технікою, обладнанням, засобами індивідуального захисту. Всі запити обговорюються індивідуально та непублічно.
Допомога внутрішньо переміщеним особам. Переселенці можуть отримати продукти та речі. Також розглядаються запити з відновлення або забезпечення тимчасовим прихистком людей, які втратили житло в результаті бойових дій.
Допомога дітям. Частину бюджету благодійного фонду спрямовують на проведення різноманітних заходів для дітей. Також допомагають одягом та продуктами харчування.
Допомога закладам соціальної сфери. Благодійна фундація співпрацює з комунальними закладами та надає їм допомогу.
«До прикладу, співпрацюємо з закладами, які займаються питаннями інклюзиву, або працюють з соціально вразливими верствами населення. На мою думку, їх треба підтримувати та обдаровувати своєю увагою.
Крім того, спілкуємося з різними громадськими організаціями і підтримуємо їхні ініціативи, зокрема, і культурні. Це надзвичайно важливий напрям роботи, адже якщо ми хочемо перемогти на полі бою, то треба розуміти, що культура – це поле бою за розум та душу українців. Тому культурній складовій приділяємо особливу увагу», – підсумовує Сергій Чудинович.
Також у фундації підтримують акції з захисту та евакуації тварин з зони бойових дій.
Всі запити на допомогу приймають в офісі «Фундації допомоги захисникам України». Якщо людина не може коректно сформулювати запит, їй допоможуть волонтери фонду.
«Люди по різному формують свої запити, а як ми знаємо немає неправильних відповідей, бувають неправильно поставлені питання», – підкреслив Сергій Чудинович.
Окрім того, в офісі благодійного фонду можна знайти однодумців та поспілкуватися за чашкою кави.
Як та де отримати допомогу:
Запити про допомогу приймають на електронну пошту: fadu.krop@gmail.com.
Телефон для довідок: 050-526-37-25.
Адреса «Фундації допомоги захисникам України «ЛЕСЯ.ЮА»: м. Кропивницкий, вул. Героїв-рятувальників, 13г
Катерина Федченко
Здійснено за підтримки асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в paмкaх pеaлізaції проєкту «Хaб підтримки регіональних медіа». Погляди aвтоpів не обов'язково збігaються з офіційною позицією пapтнеpів.
Фото: авторки та зі сторінки Сергія Чудиновича у фейсбуці