Лісівники Кіровоградщини підсумували досягнення 2010 року

 • 25 лют. 2011 09:40
 • 1123
  • Новина Лісівники Кіровоградщини підсумували досягнення 2010 року Ранкове місто. Кропивницький

  У Кіровоградському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась підсумкова колегія, на якій було підведено підсумки трудового суперництва лісогосподарських підприємств області, визначено кращого лісничого та узагальнено підсумки фінансово-господарської діяльності за 2010 рік.

  За підсумками трудового суперництва за 2010 рік перше місце здобуло ДП «Олександрівський лісгосп» (директор – Олександр Синявський). Друге місце присуджено ДП «Онуфріївський лісгосп» (директор – Валентина Здебська), третє – дослідно-селекційному дендрологічному лісовому центру «Веселі Боковеньки» (директор – Лідія Потапчук). Звання кращого лісничого цього року отримала Галина Богутенко – лісничий Чутянського лісництва ДП «Чорноліське навчально-виробниче лісове господарство».

  Із доповіддю про результати господарської діяльності на колегії виступив начальник обласного управління Іван Захарченко та коротко зупинився на досягненнях минулого року. Так, в області забезпечено розширене відтворення лісів: створено 2268 га лісових насаджень, що в 5 разів перевищує площу суцільних зрубів стиглих лісів 2010 року.

  Лісогосподарськими підприємствами забезпечено належний рівень захисту лісів від пожеж, виконано всі заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи.

  В 2010 році від усіх видів рубок заготовлено 176,07 тис. куб. м деревини. Протягом року зросла ціна знеособленого кубометра деревини з 191 до 249 грн.

  Деревообробними дільницями перероблено 13521 куб. м деревини та випущено товарної продукції на суму 9161 тис. грн.

  Вперше надходження від реалізації підприємствами новорічних ялинок становили понад 1 млн. грн.

  Лісові господарства проводять значну роботу по забезпеченню належних умов праці. Цільові витрати на охорону праці за минулий рік склали 493,4 тис. грн.

  Середня заробітна плата працівників лісової галузі області зросла на 28,5% і становить 1869 грн. Протягом року підприємства не мали заборгованості по заробітній платі перед своїми працівниками, вчасно сплачували всі платежі до бюджетів всіх рівнів.

  Більшу ж частину доповіді начальником обласного управління було приділено аналізові роботи лісогосподарських підприємств області за окремими напрямками. Іван Захарченко вказав на недоліки в роботі та висловив певні рекомендації щодо використання потенційних резервів економії витратного механізму, раціональної розкряжовки заготовленої деревини, цільового використання наявного автотранспорту та необхідності його поновлення, особливо того, що використовується для створення нових лісів.

  Виступаючі представники підприємств обговорювали проблемні питання лісогосподарської діяльності та запевнили членів колегії про готовність до вжиття ефективних заходів господарювання в 2011 році.

  Голова облпрофорганізації працівників лісового господарства Валентина Токарчук у своєму виступі щодо діяльності підприємств у напрямку покращення соціального захисту працюючих наголосила на необхідності повного виконання Умов галузевої угоди щодо оплати праці, вжиття заходів для зменшення плинності кадрів та покращення роботи по оздоровленню працюючих. Одночасно вона відмітила позитивну роботу підприємств по охороні праці, активну участь усіх у проведенні культурно-масових заходів та сприяння гарантії діяльності профспілок.

   

  Прес-служба

  Кіровоградського обласного управління

  лісового та мисливського господарства