Літературні стежки Чечори та Бикової у Кропивницькому

  • 28 вер. 2018 17:08
  • 1164
    • Новина Літературні стежки Чечори та Бикової у Кропивницькому Ранкове місто. Кропивницький
     
    З нагоди Всесвітнього дня туризму науковці літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого провели пішохідну екскурсію «Літературними стежками Чечори та Бикової».
     
    Про це пише сайт Міської ради Кропивницького.
     
    Бикова і Чечора вважаються найстарішими районами міста Кропивницького. Лежать вони на правому березі Інгулу. Найголовніші тут дві повздовжні вулиці - Верхня та Нижня Бикові (раніше - Чапаєва і Пушкіна), які перетинаються кількома меншими - від Андріївської вулиці вгорі до Пушкінського провулка знизу.
     
    У ХІХ - першій половині ХХ століття Чечора і Бикова були пов’язані з іменами багатьох письменників: Івана Тобілевича (Карпенка-Карого), Володимира Винниченка, Євгена Маланюка, Юрія Яновського, Павла Негретова, Ригора Кобця, Пушкіна, Міцкевича та інших. Одні зупинялися тут ненадовго на кінно-поштовій станції, інші навчалися у початковій школі, хтось винаймав житло, а деякі починали свій шлях у літературу.
     
    Відправною точкою для зацікавлених краєзнавством кропивничан став будинок видатного українського драматурга Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого) на вулиці, яка носить його ім’я. Нині у будівлі - літературно-меморіальний музей.
     
    Науковець Тетяна Ревва розповіла і показала охочим, де знаходилася кінно-поштова станція, Знаменська церква, Биківське початкове училище ім. Жуковського, будинок Юрія Яновського, яким провулком майбутній автор «Вершників» прямував до реального училища. Вцілілою до наших днів бруківкою повернулися екскурсанти з минулого у сьогодення.
     
    Нагадаємо: Кіровоградщина: «Дорога до преображення довжиною у два століття...»