Літні небезпеки

 • 31 трав. 2016 10:58
 • 3239
  • Новина Літні небезпеки Ранкове місто. Кропивницький

  Що таке літо для дитини? Красномовно про це розкажуть лікарі медичної швидкої допомоги. Для них літо — справжній сезон дитячих травм.

  Статистика свідчить, що на літо припадає пік різних інцидентів, пов'язаних з тепловими ударами, утопленнями, отруєннями та іншими бідами, які трапляються з дітьми.

  Водойми

  З початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Доволі часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків. Багато хто вважає, що на водоймі або в басейні дітям достатньо безпечно, якщо дорослі поблизу. За статистикою ж, велика кількість нещасних випадків відбувається саме тоді, коли навколо є дорослі. Проблема, як правило, у зниженні пильності, мовляв, ви все контролюєте. Здавалося б, нічого не трапиться з дітьми, якщо ви на короткий час залишите їх наодинці, для того щоб здійснити дзвінок по мобільному або купити холодний напій. Дитина ж, знаючи що дорослі поруч, теж забуває про небезпеку, починає бешкетувати на воді, запливати далеко від берега. Але пам'ятайте: дитині вистачить декілька секунд, щоб потонути. Протягом двох або трьох хвилин вона може знепритомніти. За чотири чи п'ять хвилин під водою людське тіло отримує необоротні пошкодження головного мозку, що призводить до смерті. За статистикою, половина дітей тоне саме в людних місцях.

  Перебування на сонці

  Те, що тримати дитину на відкритому сонці не можна — знають усі. Але виявляється, що небезпечним є і похмурий день! Час доби і хмарність ніяк не впливають на кількість шкідливих УФ-випромінювань, якому піддається людина. Порада експертів – завжди прикривати голову. Особливо це стосується дітей, оскільки це єдине, що дозволить зменшити шкоду від сонячного випромінювання. Це особливо важливо для дітей до шести місяців. Перебуваючи біля водойм, застосовуйте сонцезахисний крем

  Перегрів

  Багато хто вважає, що перегрів не є проблемою до того часу, поки не встановиться максимальна температура повітря. Факти ж свідчать про зворотне. Теплові удари в дітей більш поширені на початку сезону, тому що тілу потрібен час, щоб пристосуватися до тепла. Перегріви підстерігають влітку і дорослих, але їм легше справлятися з ними.

  Перегрів на сонці може виражатися у вигляді теплового удару і опіків шкірного покриву. Про сонячний удар свідчать такі ознаки, як загальна млявість, головний біль, нудота, блювота, велика температура, сильне серцебиття, порушений пульс і дихання, непритомність. У важких випадках тепловий удар може викликати розвиток коми, тому не можна ігнорувати реакцію організму, яка свідчить про перегрів.

  Зневоднення

  Влітку організм втрачає дуже багато вологи через спеку, тому вкрай важливо саме у цей період не допустити зневоднення. Свіжі фрукти і овочі містять велику кількість води, тому необхідно влітку вживати їх у великій кількості. У спеку зневоднення в дітей настає дуже швидко. Щоб не трапилося зневоднення у дитини, потрібно вживати профілактичних заходів:

  • пити воду в необхідній кількості, для дітей до першого року життя  норм споживання — 100–150 мл/кг маси тіла, від 12 місяців і до 3 років — 100 мл/кг, для старших — 80 мл/кг;

  • якщо малюк відмовляється від рідини, не потрібно намагатися його змусити. Просто потрібно зробити так, щоб вода була завжди перед очима, і при необхідності дитина без підказки буде пити стільки, скільки потрібно її організмові.

  Дитина в автомобілі

  Це дивно, але відсоток дитячих смертей в закритих машинах просто величезний! Улітку температура в автомобілі може зростати дуже швидко, що може привести до пошкодження головного мозку, ниркової недостатності та смерті протягом декількох хвилин. При температурі 28 градусів на вулиці температура всередині автомобіля може піднятися до 42 градусів протягом 15 хвилин. Діти меншою мірою здатні витримувати екстремальне тепло, ніж дорослі. Часто трапляється так, що дитина просто засинає на задньому сидінні, і батьки залишають її в автомобілі, виходячи у справах.

  НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області