Маловисківська райрада перекидує проблеми Хмелівської школи на бюджет сільради

 • 23 груд. 2016 10:21
 • 886
  • Новина Маловисківська райрада перекидує проблеми Хмелівської школи на бюджет сільради Ранкове місто. Кропивницький
   
  21 грудня 2016 року відбулася сесія Хмелівської сільської ради, в ході якої Маловисківська районна рада на Кіровоградщині намагалася перекинути на утримання сільського бюджету школу, що її закрила у вересні.
  Нагадаємо, що школу рішенням районної ради, з численними порушеннями закрили напередодні 1 вересня. Це було вчинено без повідомлення батьків учнів та педагогічного колективу. З тих пір люди зверталися до чиновників усіх рівнів, проводили низку акцій протесту, кілька гучних прес-конференцій, подали до суду і навіть упродовж 5 годин перекривали трасу державного значення Кропивницький - Умань. 
  Тоді, 9 грудня, щоб розблокувати трасу і зупинити колапс на дорозі, заступник голови Кіровоградської ОДА  Коваленко пообіцяв громаді сприяти вирішенню їх проблеми, ба більше – розповів, що і як громада має робити, щоб зберегти школу, перетворивши її на НВК.
  20 грудня 2016 року у Прес-клубі міста Кропивницького відбулося чергове спілкування представників батьківського комітету ЗОШ I-II ступенів села Хмельового Маловисківського району з журналістами. Метою зібрання прес-конференції було повідомлення громадськості через ЗМІ про те, що влада знову збрехала селянам. 
  Голова батьківського комітету Хмелівської ЗОШ I-II ступенів Л. Назаренко розповідає: була домовленість, що активісти самі зберуть охочих виховувати дітей у садочку, який стане складовою НВК. Загалом, за його словами, зараз зі 158 дітей дошкільного віку лише 53 відвідують дошкільний навчальний заклад. Іншим просто немає куди йти – змушені сидіти вдома, з батьками. 
  Усвідомлюючи, що створення на базі школи НВК – єдиний спосіб врятувати її безболісно, селяни зібрали 60 підписів впродовж двох днів. Втім, результату це не дало. Людей знов надурили. 
  «Нічого ми не домоглися. Маловисківська районна рада скидає все на сільську раду – але сільська таких витрат може не потягнути. На сесії сільради рішення про передання школи на баланс села не ухвалили. Хоча, коректно сказали, що чекатимуть рішення суду. А ми здаватися і не збираємося. Тому ж і до суду подали. Зараз селян зіштовхують лобами, обіцянок жодних не виконують. Щоб вберегти школу, батьки готові голодувати і знову перекриватимуть трасу. Ми піднімемо в Хмельовому Майдан, якщо буде треба», - рішуче повідомив Леонід Назаренко.
  Тепер батьківський комітет, вчителі закритої школи та небайдужі активісти села чекають на рішення суду. Чергове судове засідання у справі за позовом батьків спільно з правозахисником Павлом Дейнеко щодо скасування рішення райради та відновлення навчального процесу в освітньому закладі відбудеться 23 грудня 2016 року.  
  В свою чергу, представник громади Хмельового в суді Павла Дейнеко щодо перспектив громади виграти суд, стверджує: Закон у даному конкретному випадку на стороні селян. 
  Він повідомив, що у хмелівчан є досить високі шанси, адже з юридичної точки зору школу закрили з величезною купою порушень. «Часто, вважаючи за необхідне «протягти» ту чи іншу ініціативу, чиновники, депутати, інші представники влади, діють поспіхом, що дає потім вагомі підстави оскаржувати їх рішення в суді», - коментує Павло. 
  Так, на думку правозахисника, нинішні чиновники намагаються поставити галочку – «реформу освіти провели!» Хоча насправді, в більшості випадків «оптимізація» і «реорганізація» навчальних закладів зводиться лише до того, що школи знищують, не створивши натомість умов для здобуття освіти для їх колишніх учнів.
  Повідомляє Українська правозахисна агенція