Мандруй Кіровоградщиною в новому форматі

  • 2 груд. 2016 10:32
  • 1048
    • Новина Мандруй Кіровоградщиною в новому форматі Ранкове місто. Кропивницький
     
    У перший день грудня в Кропивницькому урочисто представили результати кампанії “Цифрове перетворення Кіровоградської області”, яку реалізували Google Україна спільно з Кіровоградською обласною державною адміністрацією та міською радою Кропивницького. Основною метою нового проекту стало підвищення інвестиційної та туристичної привабливості регіону за допомогою сучасних інтернет-інструментів.
    В рамках кампанії був створений спеціальний сайт “Мандруй Кіровоградщиною” (www.discover.kr.ua), де всі охочі знайдуть інформацію про найцікавіші для відвідання місця Кіровоградської області. На ньому зібрано багато корисної інформації, включно із 3D-турами по таких цікавих та не дуже відомих широкому загалу Музей ракетних військ стратегічного призначення,  музей-заповідник «Хутір Надія», дендропарк «Веселі Боковеньки» тощо. 
    За допомогою зручного інструменту “Сплануй подорож” на сайті можна легко скласти маршрут різними місцями області, що викликали зацікавленість, поділитися або запросити приєднатися друзів. На сайті  також можна знайти необхідну контактну інформацію, календар подій, багато фото та відео.  
    Окремо був представлений новий сайт, присвячений місту Кропивницький - “Історична мапа міста Кропивницький”. Усі шанувальники історії України зможуть здійснити віртуальну подорож містом з багатою історією. Сайт дає змогу відкрити для себе багато цікавого та іноді несподіваного в місті, яке часто залишається поза традиційними туристичними маршрутами. 
    Коментуючи підсумки роботи, координатор проекту Олексій Сивак підкреслив дві найбільші привабливості Кропивницького - це набережна Інгулу та Фортечні Вали.  
    -  Міській владі, громадськості та фахівцям треба зосередити увагу саме на цих об’єктах. Не обов’язково відновлювати всю фортецю - достатньо розчистити вали, прибрати сміття та утримувати цю пам’ятку в належному стані. Слід зазначити, що це не стільки імперська позначка царської Росії, скільки унікальна фортифікаційна пам’ятка, яких збереглося у первісному вигляді досить небагато. Стосовно набережної, то це мінімум головне місце відпочинку містян та гостей обласного центру. Тому на всій ділянці берегів Інгулу по обидві частини річки має бути створена зона відпочинку з необхідною інфраструктурою.
    В свою чергу ректор ДЛАУ Сергій Неділько відмітив, що це лише перший етап роботи - адже на мапі зображені та описані лише всім відомі пам’ятки, які є в багатьох друкованих туристичних довідниках. Тому робота триватиме - насамперед, за допомогою новітніх технологій, комп’ютерної графіки та беспілотної авіації.
    Важливою складовою проекту стало створення “Інвестиційної мапи Кіровоградської області” (http://invest.kr.ua/ua/). На сайті можна знайти багато корисної інформації, редагувати і додавати нові цікаві для інвесторів об'єкти. Основна мета цього проекту - залучення нових інвестицій в область та сприяння розвитку регіону.
    Робота над проектом "Мандруй Кіровоградщиною" тривала понад півроку. Вперше про неї було широко заявлено на туристичному семінарі під час виставки "АгроЕкспо-2016". Але разом з анонсованим зразком був створений новий загальноукраїнський унікальний сайт http://www.ecoukraine.org/ecoukraine.org, що містить простий у використанні сервіс для повідомлення державних органів про екологічні проблеми та порушення. Користувач фотографує смартфоном або планшетом, зазначає місце, де була зроблена фотографія на Google Картах, і відправляє запит на веб-сайт. Система на сайті створює офіційне звернення до державного органу, а також моніторить стан запиту. Сьогодні Кіровоградська область найбільш повно представлена на карті, завдяки місцевим захисникам навколишнього середовища.
    Під час проведення кампанії відбулась низка освітніх проектів: семінари для представників місцевого самоврядування, малого і середнього бізнесу, державних службовців, викладачів і студентів з основ цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті та багато іншого.
    Кінцевою метою кампанії має стати проект Google “Цифрове перетворення регіонів України”.
    Максим Гуцалюк