Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим, - пояснює МОЗ

 • 20 вер. 2023 14:00
 • 406
  • Новина Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим, - пояснює МОЗ Ранкове місто. Кропивницький

  Вже понад рік повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії Міністерства охорони здоров’я з партнерами близько 4 тисяч українців евакуйовано до клінік Євросоюзу. Зазначимо, що у програмі лікування можуть брати участь як цивільні, так й військові громадяни.

  Сьогодні говоримо про алгоритм медичної евакуації на лікування саме для захисників та захисниць України. Забезпечення військовослужбовців, які боронять суверенітет та територіальну цілісність країни, необхідною медичної та/або реабілітаційною допомогою, доступ до якої обмежено через війну, є одним з першочергових пріоритетів для держави. Саме тому уряд ухвалив постанову , яка значно спрощує механізм медичної евакуації військових. Тож зараз для медевакуації захиснику не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Тепер медзаклад, в якому захисник/захисниця України перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон.

  Медзаклад також готує пакет документів, зокрема: згоду військового або його/її законного представника на лікування за кордоном; згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав; виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ; висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон. Звертаємо вашу увагу, що шаблони вищезазначених документів можна знайти за посиланням: https://moz.gov.ua/dokumenti_ . Далі висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу.

  Державний орган, своєю чергою, надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів. Потім МОЗ подає запит до країн ЄС щодо готовності безоплатно надати захиснику України необхідну медичну та реабілітаційну допомогу і листом інформує Командування Медичних сил або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

  МОЗ України за сприяння офіційних структур Єврокомісії транспортує захисника/захисницю до закордонної клініки.