Медики Кіровоградщини навчаються вакцинувати населення від коронавірусу

 • 15 груд. 2022 17:23
 • 844
  • Новина Медики Кіровоградщини навчаються вакцинувати населення від коронавірусу Ранкове місто. Кропивницький
   
  На Кіровоградщині тривають навчальні тренінги для медичних працівників з вакцинації від коронавірусної інфекції COVID-19, інформує ДУ Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
   
   На базі ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за підтримки Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Україні, в грудні в черговий раз проведено дводенний тренінг для медичних працівників регіональних мобільних бригад, КНП «Центрів первинної медико-санітарної допомоги», пунктів профілактичних щеплень з вакцинації з метою посилення заходів з проведення компанії імунізації від коронавірусної хвороби COVID-19.
   
  Навчання пройшли медичні працівники мобільних бригад амбулаторій загальної практики медицини КНП «ЦПМСД №1 міста Кропивницький» Кропивницької міської ради, АЗПСМ №1, КНП Новгородківської селищної ради "ЦПМСД», КНП «Смолінський ЦПМСД» Смолінської селищної ради, КНП "Долинський ЦПМСД» Долинської міської ради, КНП «Маловисківський ЦПМСД» Маловисківської міської ради, КНП «ЦПМСД» Катеринівської сільської ради, КНП «Олександрівський ЦПМСД» Олександрівської селищної ради, провідні фахівці відділу імунопрофілактики ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
   
  Медичні працівники мобільних бригад та пунктів щеплень отримали теоретичні знання та практичні навички по застосуванню вакцин: Coronovac/Sinovac, Pfizer TRIS.
   
   Приділялась увага запобіганню ускладнень при вакцинації і наданню медичної допомоги при анафілаксії. Важливості збору даних для уточнення алергологічного анамнезу та недопущення медикаментозної реакції. Здійснення нагляду за пацієнтом після вакцинації впродовж 15-30 хвилин.
   
   Крім того, засвоїли практичні навички щодо отримання, транспортування, умов зберігання та дотримання термінів придатності вищевказаних вакцин. Вивчали безпеку та заходи ефективності інфекційного контролю в пунктах щеплень.
   
  Окремо розглянуто питання розподілу потоків відвідувачів на щеплення від COVID-19 в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.