Микола Цуканов пропонує започаткувати міську премію на честь видатних митців

 • 6 груд. 2016 10:03
 • 854
  • Новина Микола Цуканов пропонує започаткувати міську премію на честь видатних митців Ранкове місто. Кропивницький
  Нещодавно було оголошено імена лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна. Серед них – власник галереї «Єлисаветград» і меценат Микола Цуканов, з чим редакція «Первой городской газеты» його щиро вітає. До речі, грошовий еквівалент нагороди – 3000 грн. – Микола Миколайович віддає дитячій художній школі імені Осмьоркіна.
  А днями він підготував та направив звернення до депутатів міської ради Андрія Кролевця та Сергія Кріпака з новою ініціативою – започаткувати одразу три міські премії в галузі художньої творчості. Відповідний пост Миколай Цуканов виклав у Фейсбук.
  «Отримав інформацію, що на найблищу сесію міської ради це питання буде внесено. Сподіваюсь на підтримку міського голови Андрія Райковича, секретаря міської ради Андрія Табалова, депутатів міської ради та громади міста», - пише він.
   
  Депутатам міської ради А. Кролевцю, С. Кріпаку
  Шановні Андрію Вікторовичу і Сергію Володимировичу!
  Наше місто, на жаль, не користується таким дієвим заходом підвищення авторитету міської влади як вручення іменних премій працівникам творчих професій, а продукція, отримана під час подачі матеріалів номінантами на премії, може бути використана (за умовами положень про премії) для створення за допомогою, наприклад, живописних та фотозображень, журналістських матеріалів позитивного образу нашого міста.
  На наш погляд, культурне середовище нашого міста вже дозріло до започаткування міською радою трьох премій у сфері художньої творчості – премії імені Бориса Вінтенка для художників, премії імені Василя Ковпака для фотографів, премії імені Віталія Ципіна для журналістів.
  Борис Михайлович Вінтенко першим серед місцевих художників отримав звання «заслужений художник України», на багатьох своїх полотнах зобразив міські пейзажі та повсякденне життя місцевих жителів.
  Василь Ксенофонтович Ковпак був серед засновників обласної організації Спілки фотохудожників України, до якої зараз входять багато фотографів міста, майже всю свою фотожурналістську діяльність присвятив місцевим газетам «Молодий комунар» та «Кіровоградська правда».
  Віталій Семенович Ципін багато років своєї журналістської діяльності присвятив місцевим засобам масової інформації (газети, телебачення), був першим редактором газети «Украина-Центр», користувався незаперечним авторитетом серед місцевих журналістів.
  Враховуючи вклад визначних наших земляків у розвиток культури міста, популяризацію міста як в Україні, так і за її межами, прошу підготувати та винести на розгляд сесії міської ради депутатський запит та проект рішення ради щодо встановлення міської премії у галузі образотворчого мистецтва імені Бориса Вінтенка, міської премії у галузі фотомистецтва імені
  Василя Ковпака та міської премії у галузі журналістики імені Віталія Ципіна, розробити та затвердити положеня про міські премії.
  З повагою
  власник галереї «Елисаветград» Микола Цуканов
   
  Редакція «Первой городской газеты» підтримує ініціативу колеги. Ми вважаємо, що ці люди заслужили, аби їх пам’ятали!