Мінфін вимагає від громад Кіровоградщини повернути довгоочікувані кошти

  • 11 вер. 2019 10:21
  • 2740
    • Новина Мінфін вимагає від громад Кіровоградщини повернути довгоочікувані кошти Ранкове місто. Кропивницький
     
    Державна казначейська служба України на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад з проханням повернути кошти на соціально-економічний розвиток.
     
    На початку вересня перші 10% коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку громад вже надійшли на рахунки місцевих бюджетів. Громади розпочали їх освоєння.
     
    Однак 10 вересня Державна казначейська служба звернулася до місцевих рад з проханням повернути кошти. За попередньою інформацією, на виконання доручення Міністерства фінансів України проводяться заходи щодо призупинення проведення видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій за рахунок коштів відповідної субвенції, перерахованої у вересні 2019 року, без надання пояснень і законодавчих підстав щодо здійснення таких операцій.
     
    - Шановні жителі міста! Ремонт автодоріг знову під загорозою, - такими словами на своїї сторінці у Фейсбук звернувся Ігор Забадан, міський голова Новомиргорода. - Як тільки міська рада на початку вересня отримала кошти на ремонт автодоріг у місті, які було заблоковано, їх знову ми повинні повернути назад до державного бюджету згідно з листом Міністрерства фінансів України. І така ситуація по всіх малих містах в Україні.
     
    Мені та моїм колегам із інших малих міст не зрозуміла така ситуація. Ми спільно із Асоціацією міст України докладемо максимум зусиль для того, щоб дані кошти повернули нам до міського бюджету і ми все ж таки у цьому році змогли капітально відремонтувати автодороги у місті, на яких був запланований ремонт і на які уже на даний час виготовлена вся необхідна технічна документація і пройдена державна експертиза.
     
    Асоціація міст України, яка завжди стоїть на захисті прав органів місцевого самоврядування, рекомендує громадам не надавати письмову згоду на повернення коштів. АМУ звертає увагу місцевих рад на відсутність законодавчих підстав щодо надання органами місцевого самоврядування згоди на проведення операцій із відкликання коштів з рахунків місцевих бюджетів.
     
    Враховуючи, що ці кошти вже передбачені у рішеннях про місцевий бюджет, укладені договори з підрядниками та є потреба у проведенні розрахунків за договорами, доцільно, щоб Управління казначейської служби та Міністерство фінансів України списували ці кошти самостійно, вважають в АМУ.
     
    - Радимо врахувати при прийнятті відповідних управлінських рішень, що у майбутньому такі дії можуть бути сприйняті контролюючими органами як добровільна відмова від коштів субвенції на виконання зобов’язань з фінансування відповідних видатків. Відповідальність за повноту здійснення видатків на заходи соціально-економічного розвитку територій у такому разі покладається на органи місцевого самоврядування, - наголошують експерти Асоціації міст України.
     
    Нагадаємо, згідно з розпорядженням Кабміну в липні цього року було виділено 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку громад. Проте тривалий час ці кошти на місця не надходили.
     
    Завдяки ініціативі Асоціації міст України та зверненням громад у рамках флешмобу #поверніть_гроші_громад вдалось отримати перші досягнення: Державна казначейська служба України довела до місцевих бюджетів помісячний розпис надходжень.
     
    Валентина Остапчук, за матеріалами АМУ
     
    Читайте також: Субсидії в автоматичному режимі отримають майже 64 тисячі домогосподарств Кіровоградщини