Мінрегіон планує вдосконалити вимоги до дитмайданчиків
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо влаштування благоустрою, зокрема, планує внести низку нових обов’язкових вимог щодо проектування та будівництва сучасних та безпечних вуличних дитячих майданчиків.
Про це повідомляє Урядовий портал
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
- За статистикою, щороку сотні дітей, граючись на дитячих майданчиках, отримують травми різного ступеня тяжкості. Наше завдання, зокрема, у нових ДБН щодо благоустрою, прописати обов’язкові сучасні вимоги, щоб нові та реконструйовані дитмайданчики були безпечними для здоров’я та життя дітей. Чинні норми щодо благоустрою застарілі, тому зараз ми працюємо над створенням нового проекту ДБН, де були б прописані всі обов’язкові вимоги безпеки, сучасні матеріали та кращі зарубіжні практики щодо влаштування безпечного та комфортного простору на дитмайданчиках, – зазначив він.
Лев Парцхаладзе також підкреслив важливість врахування при проектуванні нових дитячих майданчиків вимог безбар’єрності, щоб сучасний ігровий простір був інклюзивним і доступним для кожного, у тому числі – дітей з інвалідністю.
- В Україні вже є перші пілотні проекти зі створення інклюзивних парків, де діти з інвалідністю можуть гратися і займатися поруч з однолітками. І я бачу, що в майбутньому всі парки, ігрові майданчики і дитячі зони мають бути такими, – наголосив заступник Міністра.
На сторінці Лева Парцхаладзе у Facebook було проведено опитування користувачів соцмережі та попередньо зібрано низку пропозицій змін у ці ДБН від пересічних громадян. Зокрема, щодо влаштування безпечного покриття на дитячих майданчиках, проектування окремих ігрових зон в залежності від віку дітей та огороджень від вуличних тварин. Крім цього було запропоновано переглянути норми освітлення та озеленення дитмайданчиків тощо.
ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.