«Містечка здоров’я» та тренінги з меддопомоги у разі серцевих нападів – в Україні почався місяць турботи про серце

 • 30 вер. 2023 09:00
 • 277
  • Новина «Містечка здоров’я» та тренінги з меддопомоги у разі серцевих нападів – в Україні почався місяць турботи про серце Ранкове місто. Кропивницький

  29 вересня у Всесвітній день серця в областях та громадах починається місяць здоров’я серця. Головна ціль – привернення уваги населення до серцево-судинних захворювань та методів їх профілактики.


  Центри контролю та профілактики хвороб у кожній області організовують «Містечка здоров’я» з метою раннього виявлення серцево-судинних захворювань та проводять тренінги з першої домедичної допомоги у разі серцевих нападів. У «Містечках здоров’я» працюють лікарі, психологи та вакцинальні бригади. На заходах або під час виїзду ЦКПХ до громад кожна людина може пройти первинну діагностику та отримати рекомендації щодо подальшого лікування. Детальна інформація про заходи у різних містах оприлюднена на сайтах Центрів контролю та профілактики хвороб.

  «Понад 400 тисяч людей щороку помирають від серцево-судинних захворювань. Як зараз, так і наступні 10-15 років після війни, через стрес та вчасно не діагностовані хвороби, кількість інфарктів зростатиме. Тому вже зараз Міністерство охорони здоров’я України забезпечує медзаклади критично важливим обладнанням та формує мережу спеціалізованих лікувальних центрів, посилює профілактичну мережу центрів контролю та профілактики хвороб на рівні громад та областей. Протягом місяця в кожній області ЦКПХ проводитимуть виїзні сесії здоров’я у громадах з діагностики захворювань та вакцинації, у містах – на центральних площах міст, торгових центрах та вокзалах – працюватимуть “Містечка здоров’я”, де можна пройти огляд у сімейного лікаря, виміряти тиск та дізнатись про перші ознаки хвороб із серцем. Простий скринінг, як вимірювання тиску чи огляд у лікаря, допоможе запобігти потенційній хворобі або виявити її на ранніх етапах для ефективного лікування. Тому важливо знайти хоча б одну годину на рік, щоб перевірити здоров’я», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

  З початку 2023 року в Україні проліковано 33 777 випадків інфарктів. З них 3 808 – летальні. Це 11% від усіх випадків. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% передчасних інфарктів та інсультів можна запобігти завдяки первинній профілактиці – зміні способу життя: здорове харчування, регулярна фізична активність і відмова від тютюнових виробів та алкоголю, а також постійний контроль кров'яного тиску, рівня холестерину та цукру в крові.

  Серцево-судинні захворювання – головна причина смертності людей у всьому світі. Крім генетичної схильності, розвитку серцево-судинної патології сприяє нездоровий спосіб життя, зокрема куріння, нераціональне харчування, стреси. Цукровий діабет і гіпертонічна хвороба також значно підвищують ризик атеросклерозу та інфаркту міокарда.


  Міністерство охорони здоров'я України