Музей Осмьоркіна запрошує на «Мистецтвознавчі читання»
23 листопада, у п’ятницю, з 10-00 год. до 15-00 год. в художньо-меморіальному музеї Осмьоркіна відбудуться «Мистецтвознавчі читання до дня народження О.О.Осмьоркіна» на тему: «Знакові постаті Кіровоградщини в сучасному українському образотворчому мистецтві», присвячену 80-річчю Національної Спілки художників України.
Цей науково-просвітницький проект, який проводиться щорічно напередодні дня народження відомого художника і педагога О.О.Осмьоркіна, був започаткований у 2012 році з нагоди відзначення 120-річного ювілею митця. Його метою є залучення студентів навчальних закладів мистецького та гуманітарного профілю до наукового дослідження, вивчення та популяризації творчості О.О.Осмьоркіна, художників-земляків, сучасних митців, а також діяльності художника архітектури Я.В.Паученка та зодчих нашого міста.
Учасники цьогорічних читань - студенти художньо-графічного відділення мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та Кіровоградського музичного коледжу, які під керівництвом своїх викладачів кандидата мистецтвознавства О.І.Кириченко, кандидата педагогічних наук Ю.М.Малежик, старшого викладача Л.О.Кулініч та викладача-методиста Л.І.Френчко, підготували доповіді-відеопрезентації про творчість відомих художників-земляків – членів Національної Спілки художників України.
Долучилися до участі в заході і викладачі – доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка кандидата мистецтвознавства О.І.Кириченко, викладач Кіровоградського будівельного коледжу зі спеціальності «архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр» член Національної Спілки архітекторів України Т.О.Пенязь та викладач-методист предмету «Історія культури Кіровоградщини» Кіровоградського музичного коледжу Л.І.Френчко.
З доповіддю на тему: «Мистецьке становлення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України» виступить провідний науковий співробітник музею, фаховий мистецтвознавець, заслужений художник України А.М.Надєждін.