Музична наука – інтелектуальний фронт

 • 13 жовт. 2023 11:30
 • 460
  • Новина Музична наука – інтелектуальний фронт Ранкове місто. Кропивницький

  Фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського» продовжує свою тріумфальну ходу

  У Кропивницькому в рамках мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» фестивалю відбулася презентація музичної літератури – «Музична наука – інтелектуальний фронт».

  Зустріч з Іриною Сікорською - членом Національної Спілки композиторів України, музикознавцем, старшим науковим співробітником відділу музикознавства та етномузикології Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України - завжди є цікавою.

  - Цього разу пані Ірина говорила про фундаментальні видання Інституту останніх 10-15 років, які через недолугі, а може й свідомо шкідливі, урядові рішення, прийняті ще за часів пана Табачника, залишалися практично невідомими широкому загалу, - відзначив директор Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок.

  Нині ж Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського в рамках акції «Національна академія наук України – бібліотекам» передає їх провідним книгозбірням. Зокрема, близько 70 праць потрапили до фондів Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського. Це фундаментальна «Українська музична енциклопедія: у 5 томах», в яку велику частину свого таланту, розуму й серця вклала власне Ірина Сікорська - головний редактор, заступник головного редактора, науковий редактор, відповідальний секретар окремих томів та авторка багатьох статей. Це також антологія «Українські думи» та регіонально-жанрова антологія фольклору, в якій надруковані польові записи кропивницьких фольклористів Олександра й Наталі Терещенків та інших.

  Не випадково презентація видань відбулася за участю фольклорного ансамблю Кропивницького музичного фахового коледжу під керівництвом Наталі Терещенко, а також студента коледжу Павла Задорожного (клас вокалу Олександр Безай) та концертмейстера Світлани Концедалової.

  Художній керівник фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» директор Олександр Полячок подякував Ірині Сікорській, викладачам і студентам коледжу, відділу мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського та його завідувачці Світлані Ушаковій за активну участь у презентації.

  Джерело: Кропивницька міська рада