На Буковині переправнику обрано запобіжний захід

 • 12 бер. 2024 13:30
 • 266
  • Новина На Буковині переправнику обрано запобіжний захід Ранкове місто. Кропивницький

  Оперативні підрозділи Чернівецького прикордонного загону безперервно здійснюють активні заходи з пошуку та затримання осіб, які здійснюють протиправну діяльність на державному кордоні та в контрольованих прикордонних районах.

  Чимала увага прикордонників прикута до організаторів незаконного переправлення осіб через державний кордон. Адже загроза отримати реальний тюремний термін від 3 до 9 років не завжди відбиває у ділків бажання заробити.

  Організатори переправлення осіб через кордон в обхід пунктів пропуску вигадують різні схеми. Залучають до справи помічників, які виступають в ролі провідників та водіїв, а самі, ніби то, залишаються в тіні.

  Прикордонники-оперативники здобувають інформацію про всіх учасників нелегальних схем, потім беруть участь у пошуку та затриманні фігурантів, а також здійснюють оперативний супровід кримінальних проваджень.

  Зокрема днями офіцери оперативного підрозділу Чернівецького загону виявили та затримали громадянина України, який здійснював організацію незаконного переправлення осіб до Румунії. Чоловік 1988 року народження потрапив в поле зору прикордонників минулого року. Під час затримання порушників, що мали намір незаконно перетнути кордон, правоохоронці отримали дані про можливу причетність громадянина до незаконної діяльності. Надалі вже в рамках кримінального провадження прикордонники ретельно збирали оперативну інформацію та доказову базу для притягнення чоловіка до відповідальності.

  Днями йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з можливістю внесення застави в розмірі 240 тисяч гривень.

  Затриманому загрожує кримінальна відповідальність, передбачена ст. 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України».