На Кропивниччині громада Хмельового розповіла про переможну боротьбу за школу

  • 3 квіт. 2017 22:47
  • 1109
    • Новина На Кропивниччині громада Хмельового розповіла про переможну боротьбу за школу Ранкове місто. Кропивницький
     
    31 березня 2017 року в Прес-клубі міста Кропивницького відбулася прес-конференція представників громади села Хмельове Маловисківського району, які спільно з правозахисником, керівником ГО «Українська правозахисна агенція» Павлом Дейнеко розповіли про перебіг боротьби за сільську школу, перемогу в суді та ймовірне майбутнє навчального закладу.
    Нагадаємо, що Хмелівську ЗШ І-ІІ ступенів закрили без урахування думки громади та освітян. З того часу люди зверталися до чиновників усіх рівнів, проводили низку акцій протесту, кілька гучних прес-конференцій, навіть упродовж 5 годин блокували трасу державного значення Кропивницький-Умань. Але найважливіша боротьба хмелівчан за збереження школи тривала у судовій площині. 17 березня 2017 року відбулося фінальне судове засідання за позовом голови батьківського комітету школи Леоніда Назаренка щодо неправомірного закриття сільської школи. Суд визнав протиправним і скасував рішення Маловисківської районної ради від 21 вересня 2016 року, яким була ліквідована Хмелівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, в частині, яка стосується цього закладу. 
    В ході прес-конференції депутат Маловисківської районної ради Анна Бур’ян наголосила, що боротьба українців за право дітей навчатися в рідних школах та проти несправедливості стосовно простих людей тільки починається.
    Разом з тим, Анна Бур’ян подякувала голові Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода», заступнику голови Кіровоградської облради Ігорю Степурі за участь і посильну допомогу в їх боротьбі. Також, хмелівчани висловили безмежну подяку голові ГО «Українська правозахисна агенція» Павлу Дейнеко, який безпосередньо представляв батьківський комітет Хмелівської школи в суді. 
    «Жодна з політичних партій, жоден з чиновників не поставилися до нашої проблеми серйозно, так, як це зробив Ігор Степура. Ми переконалися, що в Україні є чиновники, які перебувають на посадах не заради власного збагачення, але дійсно для того, щоб допомагати громадам. Щодо молодого, але дуже перспективного правозахисника Павла Дейнека, то всі в Хмельовому переконані: як юрист, він матиме велике майбутнє. Павло Олександрович фахово підійшов до справи і ми з дня початку судового процесу були переконані, що з його допомогою та допомогою ГО «Українська правозахисна агенція» переможемо», - наголосила Анна Бур’ян.
    Голова батьківського комітету Хмелівської школи І-ІІ ступенів Леонід Назаренко був менш сентиментальним. Він повідомив журналістам про основні етапи боротьби за повернення школи в судовій площині. Зокрема, розповів і про нечесність окремих представників Маловисківської районної ради, які оперували недостовірними фактами в ході судових засідань. 
    «Вони кажуть, що немає коштів на утримання школи. Хай менше крадуть, і все буде. Вони розповідають про «реформу», але діяльність реформаторів має полягати в покращенні якості освіти та її доступності. Коли дітей перевели у Хмелівську школу І-ІІІ ступенів, їм не забезпечили навіть елементарний довіз до навчального закладу. На базі цієї «покращеної» школи не працює жоден гурток, там відсутнє позакласне виховання як таке. Створення НВК на базі школи І-ІІ ступенів, яке нам, в принципі, і обіцяли, могло б вирішити дуже багато проблем. У нас же близько сотні дітей не мають змоги піти в дошкільний навчальний заклад. Тому громада справедливо вважає створення зведеного навчальний заклад для дошкільнят і школярів – логічне і економічно обґрунтоване рішення, яке варто прийняти владі», - розповів Леонід Назаренко.
    Правозахисник Павло Дейнеко відповів на запитання журналістів щодо особливостей самого судового процесу. Окрему увагу він приділив Постанові, яку громада Хмельового отримала нещодавно.
    «Цікавою є сама Постанова суду. Примітно, що суд виніс таке рішення, посилаючись, перш за все, на статтю 3 Конвенції «Про права дитини». В ній зазначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Таким чином, суд зауважив, що у разі виникнення подібних конфліктів, треба перш за все враховувати інтереси дітей. Ніяка сумнівна економія не повинна здійснюватися ціною значного погіршення безпеки школярів і доступності освіти. Наприклад, цієї зими діти із закритої школи змушені були ходити на навчання пішки, через сильні снігопади. Відповідно, довгий період часу, проведений у снігу до колін, виливався в дитячі хвороби. Важливо зазначити, що суд не переконали маніпуляції представників Маловисківської районної влади, і він погодився з тим, що рішення про закриття школи без урахування думки представників громади, є протиправним», - наголосив, коментуючи прес-конференцію, Павло Дейнеко. 
    Після введення журналістів у подробиці справи, учасники прес-конференції розповіли про те, що Маловисківська районна рада вже подала апеляцію, і боротьба за школу ще триває. 
    «Ми ще не отримали апеляційну скаргу, але готові продовжувати судове протистояння в будь якій інстанції. І якщо апеляційний суд теж стане на сторону селян і рішення набуде юридичної сили –то це буде ще одним прецедентом, який свідчитиме поро недолугість подібних горе-реформ освіти», - додав на завершення Павло Дейнеко.
    Пише Українська правозахисна агенція