На Кіровоградщині людей кусають кліщі

 • 11 лип. 2016 10:59
 • 1565
  • Новина На Кіровоградщині людей кусають кліщі Ранкове місто. Кропивницький

  У Кіровограді цього року зареєстровано два випадки хвороби Лайма (бореліоз). Ураженя укусом кліща зі збудником бореліозу було минулого року та хвороба проявилася лише в поточному році. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр повідомила головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Галина Сабадаш.

  "По місту Кіровограду, цього року зафіксовано два випадки. Укушені кліщем містяни були, ще минулого року. Зі збудником бореліозу в минулому році по місту Кіровограду були знайдені кліщі в Дендропарку та міському саду. Цього року таких кліщів знайшли на території біля кардіодиспансеру. Інфіковані кліщі можуть жити на будь-яких територіях. Хвороба Лайма проявляється від одного до декількох місяців", - розповіла Г.Сабадаш.

  За словами спеціаліста, пік захворюваності на хворобу Лайма спостерігався минулого року. По місту Кіроовграду було зареєстровано 15 випадків цієї хвороби.

  Захиститись від хвороби можна лише запобігши укусу кліща. На природі потрібно користуватися репелентами та засобами, що відлякують кліщів.

  У разі якщо кліщ присмоктався, його необхідно витягти та відправити на дослідження. Такі дії необхідно виконати особливо в тому випадку коли кліщ вже відгодований. Переносником барелії є кліщ роду Ixodes ricinus. Після лабораторного дослідження стане відомо, чи відноситься кліщ до цього підвиду.

  Як зазначила Г.Сабадаш, обов’язково після укусу потрібно звернутися до травматологічного пункту. Протягом місяця після випадку необхідно слідкувати за температурою тіла.

  Нагадаємо, щотижня в Кіровограді фіксували до 30 випадків укусів кліщів.